Základní info Student

Studenti, bez vás by PQ nebylo tím, čím je!

Tým PQ 2019 děkuje všem studentům z řad kurátorů, performerů, stážistů a dobrovolníků, jež se spolupodíleli na programu a produkci festivalu. Děkujeme i desítkám tisícům studentským návštěvníkům, kteří do Prahy přicestovali z různých koutů světa, aby si užili 11 dní bohatého programu.

PQ 2019 představilo tři tematické okruhy, které byly volně inspirovány sousoším Zlaté trigy tedy hlavní cenou, která je na PQ tradičně udělována nejlepší expozici. Okruhy byly: Imaginace, Transformace a Reflexe. Okruh Imaginace zahrnul Studentskou výstavu – výstavu prací studentů, mladých scénografů a nových scénografických ateliérů, Site specific festival,  program pro začínající divadelní tvůrce PQ Studio a program pro rodiny s dětmi – PQ dětem a školám. Okruh Transformace zahrnul Výstavu zemí a regionůVýstavu divadelního prostoru, projekt Formace propojující architekturu, urbanismus, tanec a pohybové divadlo, audiovizuální projekt 36Q° věnovaný světelnému a zvukovému designu a sérii prezentací, přednášek a diskuzí PQ Talks. Okruh Reflexe zahrnul výstavu Fragmenty, která představila ikonické objekty a artefakty. Napříč všemi tematickými okruhy se prolínal projekt Emergence.

Součástí PQ 2019 byly tři soutěžní výstavy: Výstava zemí a regionů, Studentská výstava a Výstava divadelního prostoru. Seznam oceněných zemí a regionô je k dispozici ZDE.