Bauprobe

Na prostorné plaze před Průmyslovým palácem instalujeme sami sebe. Ve dne živý koridor, plný diváků a performerů, v noci prázdný prostor, který přesto dýchá vzrušením. Toto prostředí je naším kontextem. Snažíme se vyjádřit svou vlastní rozprostírající se časnost, i svou vlastní, trochu se překrývající, lokálnost.

Naším zdrojem je sláma, uniformní hmota. Svou strukturu projevuje stejným naturelem, ze kterého se skládá. Je biologickou záležitostí, která vzniká jako odpad při produkci obilovin, zformovaná do praktických útvarů, které vytváří zemědělský proces. Jsou vzájemně zaměnitelné jako bity a bajty, utvářející základní modul konstrukce. Vynořujícími formami jsou struktury, které slouží jako scénografické topografie, vytvářející oblasti zájmu anebo nabírající diváky na vlnitém svahu. Jako infrastrukturu ji může použít kdokoliv. V závislosti na svém aktuálním tvaru poskytují přehled o území. V průběhu akce se stoh slámy pomalu plíží přes náměstí.

Během této přeměny nabývá různých tvarů. Transformuje se z nerovné plochy na rovnou tribunu. A dále na arénu, kde se diváci dívají jeden na druhého, a ještě dále na molo, kde se přehled ztrácí na úkor rozšíření. Vyživuje se z vlastního ničivého hnití a živí tak své staveniště. Neustále ho všichni stavíme a ničíme.

Team:
Demian Jakob and Nicolas Rothenbühler
with Maria Zimmermann, Reto Wasser and Luiz Schuhmacher

Website:
instagram.com/bauprobe

Země/Region Švýcarsko

Umělci Demian Jakob & Nicolas Rothenbühler

09 06 2019 10:00
Kde Plaza