Plavba proudem

Plavba proudem je hodinová site-specific performance využívající jednoduchou a zároveň komplexní hromadnou choreografii zvuku a pohybu, která je navržena pro plazu před Průmyslovým palácem. V Plavbě proudem více než tucet účinkujících chodí po „neviditelných chodnících“, které pokrývají plazu a její bezprostřední okolí. Performeři po těchto chodnících nosí přenosné reproduktory, ze kterých hraje hudba vytvořená přímo pro toto místo, čímž vzniká jedinečný pohyblivý zvukový prostor.

Vrstvy interakce mezi performery a kolemjdoucími vytvářejí hravou a intenzivní atmosféru na plaze. Publikum tak může uvažovat nad svými pocity a chováním ve veřejných prostorách. Ve stejné chvíli neustále se pohybující okolní kompozice a formující se organická choreografie vytvářejí hypnotizující a jedinečný audiovizuální performativní zážitek pro diváky.

Toto dílo je přímým pokračováním probíhající série site-specific zvukových choreografií Davida Somló, jako jsou například Mandala a Length of a Distance (Délka vzdálenosti).

„Jednoduchá omezení/příkazy otevírají shovívavost ke složitosti. Seminář ve společenských vztazích. Nejjednodušší jednoslovná recenze by byla „mikrokosmos“. (…) Somlóovo citlivé zacházení vytváří a přepracovává základní aspekty prostoru a času.
– Alexandra Baybutt, časopis Bellyflop – o předchozí performanci Mandala

Team:
Research Support – Daniel Makkai;
Production Assistance – Cross Attic

Website:
davidsomlo.com

Země/Region Maďarsko

Umělci David Somló

Partneři Supported by Cross Attic, Prague and Workshop Foundation, Budapest

12 06 2019 10:00
Kde Plaza