Pauza

Pokud je život naším nejdelším vytrvalostním vystoupením se začátkem a koncem, tak coby performeři uznáváme svou zodpovědnost vytvářet moment za momentem. Vědomá volba tvořit se stává pokusem překonat hranice osobní sféry a usilovat o kolektivitu a nadčasovost.

V Pauze odpočítává umělec opakovaně od 10 do 1, nahlas a s očekáváním. Stejně jako v divadle zde roste akce a vyvrcholení vede pátrání do neznámých možností času. Nevyhneme se odkazům na silvestrovský odpočet, na bombu, která je těsně před vybuchnutím, raketu, která poletí do vesmíru, čekání, až se rozsvítí zelená na přechodu a pauzy bez vyvrcholení – nebo i s ním – které vznikající mezi tím vším, jsou středem tohoto díla. Každé opakování dává průchod řadě neočekávaných emocí, odevzdání se neustálým změnám a jejich vlastní domýšlivosti.

Publikum je nevyhnutelně zasaženo. Neexistuje žádná čára, která by oddělovala práci od každodenního života, která by vyzývala k účasti a přijímala ji. Meditativní pokyny k představení jsou formulovány jako prohlášení, zůstávají neměnné uprostřed plazy, reagují na své okolí a jsou připravené na změnu.

Website:
dimitrischimonas.com

Země/Region Kypr

Umělci Dimitris Chimonas

12 06 2019 14:00
Kde Plaza