ONEby1

Jeden člověk na metr čtvereční se považuje za limit, při kterém je možné zajistit osobní komfort a bezpečnost ve veřejných prostorách. Vyšší hustota již představuje riziko a pouhé seskupení je vnímáno jako dav.

ONEby1 si klade za cíl tuto metriku zpochybnit a vytvořit nástroj pro zkoumání standardizovaného a zpolitizovaného osobního prostoru. Zároveň chce zpochybnit jeho omezení a šířit informovanost o prostoru jiných.

Tento nástroj nám umožňuje jednoduše a intuitivně změřit a zhodnotit prostor, do kterého vstupujeme jak individuálně, tak kolektivně.

Našemu tělu dodává novou hranici, geometrizovanou a racionální. Je také pružnou a propustnou druhou kůží, skrze kterou je pohyb citelný pouze v případě překročení našich domnělých hranic a vstupu do prostoru, který nám již nepatří. Toto racionální formátování osobního prostoru a z něj vyplývající dystopické zrušení nám umožní nejen zpochybnit osobní prostor, ale také ocenit způsob, kterým komunikujeme, když navazujeme kolektivní blízké a intimní vztahy.

ONEby1 podněcuje individuální a kolektivní dynamiku pomocí mnoha možných kombinací mezi těmi, kteří se performance účastní. Mělo by také zapojit publikum nepředvídatelnými způsoby a vyvolat komunikaci přes tuto hranici.

Team:
Concept, Direction, Set Design, and Artistic Direction – Nuno Pimenta;
Co-creation and Choreography – Ana Renata Polónia;
PQ Performance Team – Ana Renata Polónia, Cristina Guimarães, Cristina Romero Recio, Erin Grace Bailey, Eve Petty, Gabriella Farr, Joana Lopes, Mary Baca, Ran Jiao, Rosalie Malinská, Rylee Hichey, Sami Hansen, Sofia Sousa;
Financial Support – Fundação Calouste Gulbenkian, Câmara Municipal do Porto;
Creation Support – Mala Voadora;
Residencies – Companhia Instável;
Previous participants – Dídac Gilabert, Joana Quelhas Lima, Joana Lopes, João Dias, Marta Ramos, Nuno Mota, Sara Bernardo, Teresa Santos

Website:
nunopimenta.com

Země/Region Portugalsko

Umělci Nuno Pimento & Ana Renata Polónia

08 06 2019 19:00
Kde Plaza