tady.teď.toto

tady.teď.toto je veřejné umělecké dílo dvou členů interdisciplinární skupiny a canary torsi Yaniry Castro a Kathy Couch, které trvá během PQ celých sedm dní. Využívá formu protestního banneru, který je vyroben z mylar fólie. Nabízejí tak publiku možnost improvizované manifestace.

Dílo sestává ze 3 prvků: 4 průvody pražskými ulicemi, při kterých se ponesou osmimetrové cedule z mylar fólie. Vychází se ze čtyř míst důležitých pro revoluce, k nimž v Praze došlo. Dále ze vstupu na Výstaviště Praha a interakce s událostmi probíhajícími na plaze a konečně ze šíření mylar fólie coby nositelné konstrukce mezi veřejnost. Veřejnost má možnost přidat se k průvodu na jednom ze 4 startovních bodů. Jak se proplétáme uličkami, mylar fólie odráží, zkresluje a osvětluje okolní architekturu a publikum zároveň, což do ulic vnese radost a narušení každodennosti. Zdálky to může vypadat, jako že ulicí kličkuje řeka nebo stuha, která láká lidi, aby se přidali.

Ke konci festivalu fólie ze svých stanovišť mizí a přetransformují se v reflexní balvany, klikaté cestičky, sotva viditelnou řeku a kousek světla. Nakonec je fólie rozstříhána a upravena na nositelné součásti oblečení pro veřejnost, takže se materiál rozšíří do celého města.

Team:
Artists – Yanira Castro, Kathy Couch

Website:
acanarytorsi.org

Země/Region USA

Umělci a canary torsi

08 06 2019 11:30
Kde Old Town Square (Jan Hus Memorial)

09 06 2019 09:00
Kde hrob Karla Hynka Máchy /hřbitov Vyšehrad/

10 06 2019 17:00
Kde pomník Jana Palacha

11 06 2019 11:00
Kde outside Café Slavie