Okruh – Dramaturgie pohybu

Moi Tran se narodila ve Vietnamu do rodiny s čínskými kořeny. Je ceněnou umělkyní, badatelkou a designérkou, která zkoumá průsečíky mezi moderním uměním a performancí.

Protože uprchla před válkou ve Vietnamu, její dílo se zabývá vysídlením a vypovídá o historických podtextech války, kolonizace, imigrace a rozporů týkajících se stereotypizace. Pracuje s živým uměním, textem, výrobou předmětů, instalacemi a videem a zkoumá přitom geopolitické myšlenky jako dějiště vytváření znalosti a myšlenky protestu v komunitě diaspory, které hovoří o hodnotě osobního majetku a roli předávaných vzpomínek.

Okruh – Dramaturgie pohybu je improvizované durativní pohybové dílo, které je založeno na chůzi v rámci performance a myšlení. Účinkují v něm performerky východoasijského původu s živým zvukovým doprovodem. Okruh využívá dvoubarevnou podlahovou pásku na vyznačení trasy, která se liší velikostí podle místa.

I když se pěší pohyb události v Okruhu urychluje, trvání díla se pohybuje od emotivního až po racionální. Ženy se vydávají na trasu a rozjímají nad problematikou diaspory, genderu, intimity, viditelnosti a jednoty. Okruh se zabývá procesem „jemného aktivismu“, který využívá pouhé přítomnosti, aby konfrontoval, zpochybňoval a napravil nesprávné podání kultury a společnosti. Oblouk pohybu se časem rozvíjí a narušuje povrch mezi rutinou, nabírá spád, rozděluje pohyb a naplňuje atmosféru nabitými energiemi, které narůstají a vytrácejí se. Okruh je otevřený a intimní. Je zážitkem, který lze sledovat a který je fyzicky i psychicky intenzivní.

Team:
Artist – Moi Tran;
Performers – Makiko Aoyama, Jane Chan, Iris Chan, Sung Im Her, Hazel Lam, Jodie Judy Ying Chu Lu;
Sound, Costume – Moi Tran;
Production Manager – Ria Samartzi;
Company at Large – Nadine Cordial Settele, Mei Mac, Kumiko Mendl, Jenny Logico Cruz, Yen Ching Lin, Hae Yeon Lim, Yung Yee Chen, Nhu Xuan Hua, Deborah Lim

Website:
moitran.com

Země/Region Vietnam, Spojené království

Umělci Moi Tran

08 06 2019 10:00
Kde Plaza