Cesta po pohyblivé zemi

Performance, kterou vytvořily choreografka Nicole Morel a architektka a scénická výtvarnice Lea Hobson, je výsledkem dialogu mezi sochařskými 3D prvky a těly: vytváří měnící se a dynamickou instalaci podle času a prostoru, pohybů a těl.

Tento vysochaný ostrov, který se přizpůsobuje místu a svému kontextu, sestává z několika kvádrů. Na začátku jsou seskupeny v centru a poté tanečníci svým prolínáním v prostoru tuto strukturu mění tím, že vytvářejí nové formy a vzorce. Tato nová prostorová uspořádání v kombinaci s pohyby tanečníků s sebou nesou obrazy, které rafinovaně připomínají důsledky změny klimatu.

Činy individuální i společné modulují prostor a mění ho podle několika zavedených vzorů a míst setkání. Tanečníci musí svou choreografickou kompozici dokončit tak, aby byla, pokud možno, co nejblíže základním pokynům. Vybraná pravidla určují povahu setkání, ve kterých se mísí struktury a těla. Cesty a místa setkání se vždycky neúprosně mění, ale nutnost se setkat a stavět spolu, je zásadní. Gesto pátrá po energii a naléhavosti. Každý prvek je konstruován takovým způsobem, že se může pohybovat a zároveň být i opěrným bodem pro tanec. Jsou bílé, v různých velikostech a připomínají plovoucí ledovce. Tanečníci a vliv, který mají jejich pohyby a počínání, zapříčiní rozklad základní struktury a jakékoliv její další opětovné sestavení.

Team:
Concept – Nicole Morel, Lea Hobson;
Set Designer – Lea Hobson;
Choreographer – Nicole Morel;
Dancers – Laura Garcia Aguilera,
Vittorio Bertolli, Nicole Morel;
Costume Designer – Saskia Schneider;
Dramaturge – Ulrike Wörner von Fassmann;
Administrator – Juan Diaz;
Producer – Antipode Danse Tanz;
Co-producers – Festival Belluard Bollwerk International,
BlueFactory

Website:
antipodedansetanz.ch

Země/Region Francie, Švýcarsko

Umělci Lea Hobson & Nicole Morel

Partneři Supported by Loterie Romande, Pro Helvetia Swiss Arts council

07 06 2019 10:00
Kde Plaza