Minotaur [club]

Minotaur [club] je hra, ve které účastníci vytvářejí neznámé cesty a scénáře pomocí komunikace s agenty umělé inteligence. Cílem projektu je navrhnout řešení pro problémy systémů, které si uvědomují samy sebe (anglicky: self-aware systems), konkrétně pro problém neustálé adaptace umělých agentů v komplexních dynamických prostředích. Poukazuje se na obtížnosti vývoje umělých agentů, kteří umí dynamicky a inteligentně odpovídat na aktuální komplexní situace. Prostředí se považuje za dynamické, pokud v jeho struktuře dochází ke změnám v přítomnosti několika učících se aktérů nebo v přítomnosti lidských uživatelů.

Minotaur [club] je místo pro setkání, kde skupina umělců, performerů, hráčů a hackerů kriticky testuje a analyzuje různé možnosti použití umělé inteligence, meta-učení a s nimi spojené hrozby, ale také důležité společenské problémy. Systém je otevřený díky toku dat a proudu umělců: místní umělci, hackeři a hudebníci jsou vyzváni k tomu, aby tento prostor přetransformovali na otevřený klub.

Performeři jsou vybaveni přenosnými zařízeními, která mají připevněna k tělu. Můžou tak komunikovat s umělou inteligencí a brát v potaz navrhované možné vývoje jednoduchých akcí. Agent umělé inteligence je schopen chápat a poskytnout veškeré informace, které ve hře potřebujete. Agent má emoční, společenské a kulturní kompetence.

Team:
Director – Robert B. Lisek (NL);
Architect – Karolina Kotnour (CZ);
Performers – Fundamental Research Lab;
Hackers – Tomáš Kajánek (CZ), Manuel Knapp (AUS), Dominik Podsiadly (PL)

Website:
fundamental.art.pl/UNRENDERED.html

Země/Region Polsko, Nizozemsko, Česká republika

Umělci Robert B. Lisek, Karolina Kotnour and Fundamental Research Lab

11 06 2019 20:00
Kde Punctum

12 06 2019 12:00
Kde Plaza