Peces Caminando!

V Peces Caminando! cestuje hejno šesti antropomorfních ryb městem, aby prozkoumalo a hrálo si se vzorci chování a vztahy, které se dají pozorovat v každodenním pohybu lidí. Ryby přecházejí ulice, jezdí hromadnou dopravou, chodí přes náměstí a čekají na semafor, vždy spolu, přičemž každá napodobuje pohyby té před sebou.

Complejo Conejo v této performanci přichází s obrazem „hejna“ jako metaforou „užitečné procházky“, která je přítomna v moderních městech. Procházky, ze které mizí „já“, která omezuje tělo na minimální projev v rutinním přesunu z jednoho místa na druhé, s produktivní logikou, kdy je přítomnost vždy odsunuta kvůli budoucí povinnosti.

Rybí procházka replikuje cestu lidí městem, sbírá a napodobuje jejich projevy. Hejno projde městem a sestavuje sled jasně vymezených pohybů, které nás vyzývají k tomu, abychom viděli a přehodnotili způsob, jakým chodíme a komunikujeme s ostatními ve veřejných prostranstvích.

Pokud je město mořem, ryby jsou kolemjdoucími.

První den mají za úkol cestou na Výstaviště nasbírat podněty. Hejno přinese rytmus města do srdce Formací. Druhý den se cesta obrátí a plaza před Průmyslovým palácem se stane prostorem, které hejno oživí novými činy a podněty, jež se zaktivizují při průchodu městem. Hejno pak vezme tep Formací do srdce Prahy.

Team:
Director, Designer, Performer – Pedro Gramegna Ardiles;
Design Team (costume and mask making), Performers – Andrea Bustos Pizarro, John Álvarez Esparza;
Performers: Josefina Cerda Puga, Raúl Riquelme Hernández, Pablo Serey, Tomás O´Ryan, Jorge Cisterna, Valentina Vio Bidirnis

Website:
complejoconejo.com

Země/Region Chile

Prezentující organizace Complejo Conejo (performance collective)

07 06 2019 12:30
Kde Plaza