Čas plyne

V životech lidí je vnímání času vysoce subjektivní záležitostí. Pro lidi, kteří žijí ve velkých městech, je tato subjektivita definována mnoha faktory, nejen osobností a kulturou. Město je samo o sobě živoucí věcí, a tak vytváří různé podmínky, situace a události, díky kterým ubíhá čas velmi pomalu, nebo naopak krkolomnou rychlostí. Každé město je jedinečným místem, které běží podle svého vlastního rytmu – a každý člověk má své vlastní vnímání času. Nejsou zde žádné časové zóny ani hranice, takže pokud ve městě hledáte ucelený obraz, je poměrně těžké ho vystopovat.

Performance Čas plyne se uskuteční během jednoho dne. Ukazuje, jak spolu různí lidé, s různým vnímáním času, mohou společně žít v jednom městě. Tento projekt je navržen jako čtyřhodinová show.

V průběhu dne jsou zde tři skupinky performerů, každá se svým speciálním vzorcem pohybu a vlastní rychlostí (pomalá, střední a rychlá). Jejich cesty městem se v určitých bodech protnou, včetně náměstí na Starém Městě, a aby zvýšili svou viditelnost, každá skupinka má na sobě oblečení určité barvy.

Na konci vystoupení se všechny tři skupinky setkají na plaze na Výstavišti, kde se sjednotí společným pohybem (trvajícím 15 minut), a poté zmizí do města, jako fata morgana, která se rozpouští v písku městské pouště.

Team:
Authors – CHOREATURA Studio;
Choreographer – Marina Levakova;
Creative Director – Gleb Galkin;
Performers – Aneta Bockova, Orkida Braculla, Laura Brechmann, Kami Clifton, Maria Vittoria Giotolli, Eva Mora, Soledad Sanchez Valdez, Nicole Theodore;
Photos – Markéta Šindlerová

Website:
choreatura.com

Země/Region Rusko, Izrael

Umělci CHOREATURA studio

07 06 2019 12:00
Kde Náměstí Míru