Uvonz A

UVONZ A, nebo pokud to přečtete naopak ZNOVU A, je šest a půl dní trvající hromadná skákací choreografie pro La place du village.

„Jako hudebník/otazník jsem den za dnem, celá léta, opakoval znovu & uvonz ty stejné vzorce, vytvářel jsem klíč, který by otevřel všechny dveře zároveň: padáním/letem do obrovské propasti transu, promíchané se sílou a ultrasoustředěním. Lidé tomu někdy říkají Niagara.“

K&A zvou ty, kteří procházejí okolo La place du village, místa pro setkání ve městě, aby se přidali k hromadnému úsměvnému pokusu. K&A pro UVONZ A vytvořili aplikaci využívající geolokaci, která zapojuje architekturu plazy do skákací deskové hry. Aplikace obsahuje DNA města, které je postaveno na příběhu 47 životů, které plazou prošly.

„Jako tělo jsme každý sám, ale jako duše nikdy.“
– Hermann Hesse

Příběh, který byl převeden do binární soustavy (řetězec 0&1) je vytvořen tak, aby se podle něj dalo skákat: doprava je 0, doleva je 1. Publikum během představení tuto aplikaci používá, aby se stalo performerem, divákem, scnénografií, minulostí, současností a budoucností. Na konci se každý stane opatrovníkem malé části kolektivní paměti UVONZ A tím, že získá překlad konkrétní části, kterou skákal. K&A zvou celé město, aby se spojilo.

UVONZ A na hranici tance, literatury, technologie a vytrvalosti – majíc na paměti přitažlivost nohou, které po celá staletí nesou starověké rituály – rozšiřuje své kořeny na plazu, aby zahrnulo všechno do jednoho.

Vytvořeno pro města, ve městě, jeho občany: ZNOVU A.

Team:
Co-conceptors, Performers – Alexandra Bellon, Karla Isidorou;
Animators – Freek van Zonsbeek, Katerina Panagiotopoulou;
Technical Design – Antoine Hordez;
Graphic Design – Mathilde Wingering

Website:
k-and-a.co

Země/Region Švýcarsko

Umělci K & A

07 06 2019 10:00
Kde Plaza