Každodenní skupinové akce: cesty ne/přítomnosti po Výstavišti Praha

Tři spolupracující taneční umělci, Jordan Fuchs a kNOwBOX dance (YeaJean Choi a Martheya Nygaard) s červenými kombinézami sloužícími jako kostýmy i jako rekvizity, cestují prostorem Výstaviště Praha a den po dni tvoří sérii devadesátiminutových, postupně se rozvíjejících skupinových akcí, jejichž cílem je prozkoumávat motivy přítomnosti a nepřítomnosti. Pokaždé vycházejí ze znalostí, zkušeností a protnutí uplynulých dnů. Každá performance je jedinečná.

Prostřednictvím těchto vystoupení studujeme čitelnost lidské formy a vztahů na dálku. Jasně červené obleky slouží jako rekvizita i kostým; jsme díky nim viditelnější, a protože uměle přibývají, pomáhají vystoupení rozšířit.

Klíčovým prvkem našeho zkoumání je motiv přítomnosti a nepřítomnosti. Když kombinézy držíme mezi sebou, rozrůstáme se tak jako řetěz z vystřižených papírových panenek. Nebo také kombinézy – prázdné, bez lidského obsahu – umisťujeme a opět přemisťujeme na cestě z jedné strany plazy na druhou. Nepřítomnost lidí evokuje obřad vzpomínání, marnosti a odporu.

Očekáváme neočekávané: křížení, souběžnost a náhodná setkání s veřejností, ostatními umělci i nepředvídatelným počasím. Jsme zvědaví na to, jak se naše estetické záměry při uskutečňování vyvinou.

Team:
Choreographers, Performers – Jordan Fuchs,
Yea Jean Choi, Martheya Nygaard;
Composer – Andy Russ

Website:
jordanfuchs.org
knowboxdance.com

Země/Region USA, Korejská republika

Prezentující organizace kNOwBOX Dance

Umělci Jordan Fuchs

07 06 2019 10:30
Kde Plaza