Plaza Records

BridgePain (BP) je performativní skupina, kterou tvoří Ale Mendez (CRI), Hazel Barstow (NO), Klara Krämer (DE), Marie de Testa (MX/US) a Maret Tamme (EE). BP se zrodila v roce 2015 během našeho studia na Norské divadelní akademii a sloužila nám jako prostor, kde jsme mohli filozofické přístupy ke scénografii místo pouhého přemýšlení opravdu zrealizovat. Naše dílo nemá harmonizovat nápady, naopak chceme, aby aby se střetávaly a jiskřily. BP je založena na důvěře v „to jiné“ a v nás samotné, spoléhá se na svobodu, kterou si navzájem dáváme. To, co se stane, je často překvapující. Vlastně… element překvapení je pro nás ústřední! Vždycky chceme překvapovat – jakkoliv, jakýmikoli prostředky, které jsou k dispozici.

Naše práce není vázána na žádnou estetiku ani žánr. Nesnažíme se scénografii pochopit úplně, ale prozkoumat její limity. Nakukujeme do všech dveří, vystupujeme, lámeme si naše vlastní i vaše hlavy a pokračujeme dál.

Mezi díla BP patří Architecture in Nature (Architektura v přírodě, 2015) a Now Presenting… (Nyní uvádíme…, 2016) na NTA, A Collaboration with an Installation (Spolupráce s instalací, 2016) na festivalu The House and The Lights ve Fredrikstadu, Autocad Pop (2016) v karaoke baru Dragen a Residency in someone else’s atelier (Rezidence v ateliéru někoho jiného, 2017) v Oslu.

Myšlenka Plaza Records je přikročit k šesti uměleckým dílům, akcím nebo situacím na PQ a vytvořit krátké „poklony“, které zaimprovizujeme na plaze. Na konci festivalu jsou jednotlivé akce složeny dohromady a je z nich vytvořen závěrečný performativní koncert. Jak se dokumentace sama o sobě stává performativním úkonem? Jaký druh díla vytvoříme z vynalézání alternativních nástrojů pro dokumentaci?

Team:
Co-creators – Alejandra Mendez Ramírez, Hazel Barstow, Klara Krämer, Maret Tamme, Marie de Testa

Website:
kraemerklara.wixsite.com/scenography
alemendez1986artcv.wixsite.com/alemendez
hazelbarstow.com

Země/Region Estonsko, Kostarická republika, Německo, Mexiko, Norsko, USA

Prezentující organizace BridgePain

07 06 2019 08:00
Kde Plaza