Panorama Kino-Theatre

Vidět, nejen se dívat.
Zažít, nejen cítit.

Panorama redefinuje interaktivní divadlo transformací reality ve fantazii. Svět, ve kterém žijeme, tak znovu zahaluje tajemstvím.

Tento projekt, ve kterém se otevře velké okno, aby odhalilo vnější svět, je prezentován jako virtuální filmový zážitek. Jak se začne Panorama otáčet o 360° po své vlastní ose, začne se také měnit a vyvíjet realita, která je tak zdůrazněna, zkreslena či abstrahována. Tvoří se skupiny, které se spolu spiknou, interakce se přeměňují, předměty se rozmnožují a čas se zpomaluje či zrychluje. Během toho, co obecenstvo tajně spolupracuje s herci a místem, aby vytvořili a vyprávěli jedinečné příběhy, se rozvíjí virtuální fantazie.

V rámci Site specific festivalu na Pražském Quadriennale spolupracuje Panorama s místními umělci a účastníky. Kreativní rozvojový projekt vyústí v představení, které spojí místní komunitu, historii, kulturu a architekturu Prahy.

Panorama si klade za cíl znovu propojit lidi s prostorem, místem a jimi navzájem. Chce povzbudit naši představivost, nechat nás zažít smysl přítomnosti a vidět svět v novém světle.

Panorama prostřednictvím řady interaktivních sitespecific performancí, kreativních spoluprací s místními umělci či speciálně řízenými projekty provokuje smysly, zpochybňuje vnímání a poskytuje transformativní divadelní zážitky.

Team:
Artistic Director – Tom Greder;
Assistant Director – Baptiste Raffanel;
Dramaturg – Philipp Boë;
Designers – Clemens Wirz, Katarina Zalar;
Coordinator – Anic Bürgisser;
Promotion & Networking – Stefan Greder;
Technician – Clemens Wirz

Partners:
Supported by Pro Helvetia Swiss Arts Council

Website:
kinopan.com

Země/Region Švýcarsko

Umělci Tomoskar

14 06 2019 15:00
Kde PEG 5

14 06 2019 18:00
Kde PEG 5

15 06 2019 10:15
Kde PEG 5

15 06 2019 13:45
Kde PEG 5