Tichý karneval

Tichý karneval poprvé představila Andaime Theater Company v roce 2009 jako politickou/uměleckou odpověď na zákon o tichu, který se vztahoval na umělce, bary a občany Brazílie. Podle tohoto zákona nesměly mít bary otevřeno po 22. hodině a občané a umělci nesměli dělat „hluk“. Obyvatelé si tento zákon vyložili jako cenzuru, během které nemohli muzikanti hrát v barech nebo na ulicích, karneval musel skončit ve 22:00 a lidé tak byli nuceni organizovat oslavy doma anebo někde uvnitř.

Tichý karneval je karnevalový průvod ve formě performance. Karnevalové průvody obecně jdou po předem určených trasách ve městě (hlavní ulice a třídy) a jsou velmi oblíbené a tradiční. Většinou je doprovází živé kapely hrající na bicí nástroje nebo auta hrající elektronickou hudbu a lidé na sobě mají karnevalové kostýmy.

Tichý karneval je průvod, který obsahuje všechny běžné prvky až na to, že není nahlas. Předem složený připravený set, který vytvořil DJ Ops, se vysílá na rádiové frekvenci. Účastníci se na tuto frekvenci mohou naladit přes svá mobilní zařízení (mobily, tablety a přenosné multimediální přehrávače) a všichni prostřednictvím sluchátek poslouchat stejnou hudbu.

Organizátoři vyzývají účastníky, aby se na performanci pouze nedívali, ale aby si přinesli sluchátka a mobilní či rádiové zařízení a přidali se.

Ti, kteří by se dívali zvenku, uvidí jen vizuální krajinu party. Když těla tancují bez hudby, nevznikne porozumění.

Tichý karneval je umění a politika. Je to karnevalový průvod, který zpochybňuje ticho a zneviditelnění v zákonech, morálce a sociální politice.

Team:
Performers – Ana Luiza Belacosta, Kamala Ramers, Lucas Ferrari, Larissa Mauro, Leonardo Shamah, Patricia Del Rey, Roustang Carrilho, Tatiana Bittar;
Audio Technician – Euler Oliveira;
Marilia Carvalho, Julia Ferrari and DJ Ops

Website:
andaimeciadeteatro.com.br

Země/Region Brazílie

Umělci Andaime Companhia de Teatro

11 06 2019 15:00
Kde PEG 1

12 06 2019 16:15
Kde DAMU