Houbami

Toto je performance bez účinkujících, ve které přitom účinkují všichni.

Houbami zkouší limity diváka a toho, co lze pozorovat. Osvojuje si kontext obyčejných věcí a mění ho na podívanou tak, že zobrazuje bizarní obraz, kde houby sedí na lidských tělech. Nevyžaduje pódium ani zkoušku. Tento projekt zavede diváky do jejich každodenních životů a oslaví jejich performativitu.

Na místě jsou lidé vyzváni k tomu, aby si nasadili masku ve tvaru houby a poslouchali během vystoupení přes bezdrátová sluchátka živý přenos. Ten vypráví příběh o existenci. Je to řízená cesta, která houby provede tunelem historie. Skupina hub cestováním z místa na místo zasahuje záhadným způsobem do reality. Ve svém vlastním transu na sebe vzájemně harmonicky reagují s kolemjdoucími.

Neexistuje žádný faktor, který by diktoval, jak se má performance vyvíjet: dějství se může realizovat pouze prostřednictvím reakce účastníka na audio a jeho vnímání okolí. Uvnitř houbové hlavy se nachází úkryt, který vás chrání před obyčejným světem… jste sám o sobě divákem… performance je ta cesta, po které jdete… scenérie, kterou vidíte… a hlas, který slyšíte…

V tomto případě neexistují žádné podvody, pouze tenké pletivo mění perspektivu zpoza masky: minulost… přítomnost… divák… to, co pozoruje… to, co je vlastní dějišti… to, co je na dějišti obecné… Tato performance nově vymezuje limity a osvojuje si realitu jako naše jeviště: stavby a krajina jsou našimi kulisami a naše přítomnost je performancí.

Team:
Lead Artist – Yao Liao;
Sound Artist – Victor Amé Navarro;
Music Artist – Gabriel Houx;
Voiceover – Margaret Perry;
Former Collaborator – Jorge Hernández-Smith;
Co-producer – Manon Santi;
Technical Consultant – Bernd Fauler;
Angie Wang, Chen Lin, Dannielle Hodson, Howl Yuan, Itay Novic, Lucia Mussini, Manon Santi, Merten Lagatz, Sam Reynolds, Shih-Han Chieng, Sky Li, Lin Zongxian, Zhang Yuting, Yi Yang

Website:
yaoliao.co.uk

Země/Region Tchaj-wan

Umělci Yao Liao

11 06 2019 15:00
Kde PEG 5

12 06 2019 11:45
Kde PEG 5

13 06 2019 10:15
Kde PEG 5

14 06 2019 13:45
Kde PEG 5