Slovník chaosu: Dodatek

Against-Again Troupe, společnost sídlící na Tchaj-wanu, vytváří performativní díla variující od divadla a hudebních vystoupení až po výstavy a menší divadelní festivaly. Její větší díla spadají do oblasti site-specific, hudebního divadla a předváděné poezie. Pro vytvoření nenarativních performancí do svých děl implementují předměty, zvuky a multimédia.

Slovník chaosu: Dodatek je sbírkou performancí, které jsou inspirovány skupinou Le Moulin Poetry Society, spisovateli, kteří na Tchaj-wanu představili surrealismus v době japonské koloniální nadvlády. Psali japonsky a díky tomu se stali poměrně obskurní částí literárních studií po 2. světové válce. Toto dílo vede řadu dialogů s ranými moderními avantgardními básníky a umělci z Tchaj-wanu, ve kterých se dostáváme do temných vod tchajwanské koloniální historie. Inscenace sestává ze souvisejících epizod, byla vytvořena umělci z různých oblastí – zapojili se hudebníci, herci a tanečníci v souladu s kreativním duchem surrealistického „cadavre exquis“ a modernistické koláže. Diváci jsou provedeni různými místy, kde se performance koná.

Vyprávění je strukturováno jako slovník, každý segment je interpretací klíčového výrazu, který se zabývá tvorbou umění pod útlakem a také imperialistickým kontextem, ve kterém se po Asii rozšířila myšlenka modernismu. Pro vystoupení na PQ jsou mezi použitými výrazy: „gaze“ (zírat), „dissipation“ (zmizení), „meaning“ (význam) a „Greater East Asia“ (Velká Východní Asie). Performance hledá hluboké a iracionální pravdy ve střípcích tchajwanské historie.

Team:
Co-directors, Sound Designers – Snow Huang, Tao Chiang;
Performer, Choreographer – Hata Kanoko;
Performer, Production Manager – Ting-Wei Huang;
Performers – Wei-Lien Wang, Yarou Chen;
Technical Director – Yenting Tseng

Website:
fb.com/against.again.troupe

Země/Region Tchaj-wan

Umělci Against-Again Troupe

10 06 2019 16:15
Kde PEG 1

11 06 2019 16:15
Kde PEG 1