Stopy tkání

Site-specific rekviem za ty, kteří žijí v liminálním prostoru – místě uprostřed. Tato performance, která propojuje kostýmní výtvarnictví, somatickou choreografii a místo, vzdává poctu současné tíživé situaci uprchlíků. Stopy tkání si kladou otázku, jak si zapamatujeme ty, kteří nemají na výběr a ani místo, kam jít.

Účinkující v kostýmech jsou připevněni k ostrým, vysokým, šedým sloupům v průmyslově vyhlížejícím prostředí. Jejich těla vypadají obnažená – zevnitř ven rozpletená – a ukazují nám stopy vnitřních tkání. Boj mezi hranicemi a hranicemi v rámci těl, kostýmů a místa spojuje estetiku mezi tragédií a komedií – a nabízí tak transformaci. Mezi křehkostí, sílou a nadějí se rozvine nečekaný tanec.

Dílo vytvořilo BETWIXT – mezinárodní interdisciplinární duo vizuální umělkyně/kostýmní návrhářky Charlotte Østergaard (DK) a somatické tanečnice/divadelní umělkyně Sally E. Dean (USA/UK). Společně se snaží vytvořit totální umělecké dílo (Gesamtkunstwerk), kde se kostýmy, choreografický materiál a místo vytvářejí navzájem.

Team:
Costumographers – Charlotte Østergaard, Sally E. Dean;
Performers – Chrysanthi Avloniti, Poh-Eng San,
Eeva-Maria Mutka, Robert Williams,
Daniel Jeremiah Persson, Julie Nathanielsz;
Assistant – Agens Saaby Thomsen;
Artist Mentor – Jeff Higley

Partners:
Supported by the Danish Art Foundation,
Nationalbankens Jubilæumsfond and
Sally E Dean Performing Arts

Website:
betwixtduo.com

Země/Region Spojené království, Dánsko, USA

Umělci BETWIXT, Charlotte Østergaard and Sally E Dean

10 06 2019 13:45
Kde PEG 6

11 06 2019 10:15
Kde PEG 6

12 06 2019 15:00
Kde PEG 6

13 06 2019 11:45
Kde PEG 6

14 06 2019 11:45
Kde PEG 6