ENGI-MON

Konceptem inscenace ENGI-MON je začlenění tradičního japonského tance zvaného „Bon“ do veřejné umělecké performance. V Japonsku věříme, že každý rok se během „Bonu“ vrací duše předků na tento svět, aby navštívily své příbuzné. Tanec „Bon“ dodnes během této události předvádí každá generace, a to v různých formách. Pro tento projekt interpretujeme tanec „Bon“ jako způsob komunikace a přetváříme ho, aby byl více moderní a bez hranic. Cílem je, aby každý, kdo se k našemu tanci „Bon“ připojí, mohl svým tělem zažít japonskou tradici a být vzájemně propojen s ostatními.

Naše nové pojetí tance „Bon“, které nazýváme ENGI-MON, je představení ve stylu průvodu, ve kterém účinkuje hudební kolektiv Junmakidou oživující starou japonskou pochodující inscenaci „Čindon“. A dále postavy v původních kostýmech Bódhidharmy, kterého si Japonci tradičně cení jako maskota, tanečník butó Dai Matsuoka a baletka Sato Oikawa. ENGIMON zve místní obyvatele k tomu, aby se stali součástí performance. Některé části choreografie jsou vytvořeny přímo na místě takovým způsobem, aby se lidé mohli jednoduše zapojit a zvolené pohyby jim byly blízké.

Chceme tento projekt na PQ sdílet v otevřeném prostředí s co nejvíce lidmi, aby získali představu o tom, jak si Japonci prostřednictvím performativního umění připomínají duše svých předků, což se může vztahovati k historii a kultuře Prahy.

Team:
Director – Daijiro Kawakami;
Co-director, Choreographer, Performer – Dai Matsuoka;
Performers – Sato Oikawa, Kennosuke Sagawa;
Musicians – Junmakidou, Aya Suzuki;
Character Design – Yukashi Sano, Hato;
Costume – Chiaki Nishikawa;
Technical Manager – Hideaki Ikemori;
Project Manager – Takafumi Sakiyama;
Photographer – Chiye Namegai;
Maki Sumi, Satoko Tsujimura, Takuya Isomura

Website:
scalelabo.jp

Země/Region Japonsko

Umělci Scale Laboratory

09 06 2019 21:30
Kde PEG 6

10 06 2019 21:30
Kde PEG 4