Vertikální tanec

Vertikální tanec je spolupráce mezi SimorÁg DanCircus a Firebirds Productions, jejíž jádro tvoří 6 performerů, kteří se zamilovali do otáčení světa na bok. Na nově objeveném jevišti předvádějí své vertikální tance, bez námahy ve vzduchu dělají otáčky, skoky a obraty.

Každý člen The Flock Project pochází z jiného prostředí a pro vyprávění svých příběhů čerpá inspiraci z cirkusových technik, tance, živé hudby, filmů nebo literatury. Show byla původně zamýšlena s doprovodem živé kapely Ferenczi György and the Rackajam, jejíž unikátní styl je protkán básněmi a texty, které vytvářejí atmosféru a boří konvence.

Kromě běžných technik vertikálního tance skupina často používá také kladkové systémy a bungee lana, čímž rozšiřuje svou výrazovou škálu.

Vertikální tanec je sám o sobě velmi silnou performancí a může ze zahajovacích ceremonií či slavnostních zakončení učinit vskutku jedinečný zážitek.

Jako hejno (anglicky „flock”) ptáků rychle přeletí nad publikem. Skákáním, obraty a otáčkami vypráví svůj příběh na zdi staré pevnosti.

Neexistuje nic takového, jako je svoboda létání, která publiku umožňuje nechat za sebou omezení každodenního života, i kdyby jen na chvíli.

Team:
Artistic Manager, Vertical Dancer – Agnes Simor;
Technical Manager, Vertical Dancer – Sophie Zoletnik;
Vertical Dancers – Geret Gergely Kiss, Gaia Santuccio, Lennart Paar, Zoltán Grecsó;
Technician – Balázs Szabon

Website:
fb.com/theflockproject

Země/Region Maďarsko

Umělci The Flock Project

07 06 2019 10:15
Kde Mama Shelter Hotel

08 06 2019 13:45
Kde Mama Shelter Hotel