Cizinec hledá byt

Příběh tajemného českého lékaře, jeho kufru a podezřele divného úsměvu. Inscenace o věcech vyřčených i zamlčených, očividných i překvapivých, promlčených i aktuálních, vznešených i banálních.

Perspektivní lékař MUDr. Václav Marek (nekuřák bez závazků, bez domácích mazlíčků) hledá samostatný pokoj v New Yorku. Preferuji tichou, klidnou lokalitu. Cena nerozhoduje. Zvláštní požadavky: stůl. Zn. Spěchá!

Inscenace pojednává o osudu cizince v novém prostředí, o nepochopení a vykořenění lidí, kteří by chtěli někam patřit, ale není jim to dovoleno.

Inspirací byl román Egona Hostovského Cizinec hledá byt z roku 1947. Hostovský knihu napsal během své emigrace ve Spojených Státech, kam odcestoval v roce 1941. Rozpracoval v ní jeden z klíčových motivů celé své tvorby – pocity emigranta v novém, podivném prostředí. Inscenace nabízí paralelu k současné politické situaci v západním světě. Jejím hlavním tématem je osamělost člověka, který má co nabídnout, ale nikdy není vyslyšen. Čím to, že je tak „divný“ a „cizácký“? Dělá snad něco špatně?

Team:
Dramatization – Tomáš Loužný, Kateřina Slezáková;
Director – Tomáš Loužný;
Dramaturg – Kateřina Slezáková;
Set & Costume Design – Kateřina Jirmanová Soukupová;
Music – Ivo Sedláček;
Set & Costume Design Assistants – Pavlína Chroňáková, Zuzana Štěpančíková;
Actors – Adam Langer, Sára Affašová, Michala Gatialová, Pepa Honzík, Petr Jeřábek, Barbora Poláchová, Jakub Svojanovský j. h., Martina Šindelářová
Choreography – Martina Diblíková;
Production Team – Kateřina Rundová, Martina Diblíková, Adam Bureš

Tým DAMU (Czech Republic)

06 06 2019 19:30—21:00
Kde DISK Theatre