Hamlet a tma

Každá z postav Shakespearova dramatu je zvána k tomu, aby vystavila sama sebe temné noci, v níž bude konfrontována s vlastními stíny. Taková operace však vyžaduje osamělost a utrpení. Postavy setrvávají na prahu této zkoušky a opakovaně uhýbají před přijetím pozvání. Raději ho zatemňují lží a předstíráním, falešným blikáním záminek a ospravedlňováním se, kalkulací a planou ironií.

Hamlet aneb jak na prahu vlastní noci ztrácíme schopnost jasného vidění.

Inscenace Hamlet a tma je kolektivním dílem absolventů Ateliéru fyzického divadla JAMU. Jedná se o nastudování Shakespearova textu založeného na výrazových prostředcích tanečního a fyzického divadla. V rámci tvůrčího procesu bylo hlavním záměrem autorů vybudovat jednotlivé postavy, jejich svébytné výrazové prostředky a jejich vzájemné vztahy skrze sérii tanečních duetů. Vycházeli jsme při tom nejen z toho, jak ke smrti přistupují postavy, ale i z toho, jak si vlastní smrt představují sami účinkující. Tento vhled do osobního světa umělců představuje druhou rovinu představení. Naše pojetí je založeno na přímém kontaktu s publikem a na destrukci divadelnosti – je tedy i odrazem Hamletova příběhu a jeho stěžejních otázek.

Team:
Director – Pierre Nadaud;
Dramaturgy – Karolina Ondrova;
Scenography – Judita Mejstrikova;
Assistant of Scenography – Jakub Ruzicka;
Lighting Design – Jonas Garaj;
Production – Michaela Zemcikova;
Music and Sound Design – Tomas Hrubis;
Sound – Vojtech Kriz;
Performers – Daniel Kvasnovsky, Lucie Hrochova, Matous Adam, Nikola Dubovanova, Michal Nagy, Pavla Koprivova, Rebeka Lonska, Juraj Mitro, Tereza Stachova

Tým DF JAMU (Czech Republic)

09 06 2019 19:30—20:50
Kde DISK Theatre