Připravit! Pozor!

Připravit! Pozor! je divoký průlet všemi čekárnami a frontami, v nichž jsme kdy byli a budeme. V této participativní hře o několika místnostech performeři a účastníci procházejí rychle se střídajícími sekvencemi čekání. Čekáme, že se něco stane. Čekáme, že to pomine. Čekáme, protože musíme. Čekáme, abychom zapomněli na zdrcující konečnost všeho kolem nás. Čekáme, až budeme čekat. Čekat, čekat…

Připravit! Pozor! líčí lidskou existenci jako nekonečný řetězec čekání přerušovaný falešnými vítězstvími, která jen umocňují pocit dramatické nicotnosti. Během této performance účastníci vstupují do početného zástupu předem určených rolí. Účastníci jsou – stejně jako v geometrii institucí – neustále přesouváni a přeřazováni na základě přidělených identit.

Performeři se spolu během jednotlivých variací na čekání domlouvají, obracejí se na neviditelné pomocníky a dávají účastníkům pokyny skrze záhadná signalizační zařízení a hlášení. Rozestavují je tak do řad, útvarů a výjevů napříč měnícími se časoprostory.

Projekt čerpá z osobních zkušeností s imigrační politikou, mechanismy ovládání davu, politikou identity a tvůrčí paralýzou. Návštěvníci na vlastní kůži zažívají extázi, děsivost i výbušnou hybnou sílu čekání.

Team:
Director – Scarlett Kim;
Scenography – Alexander Grover;
Media Design – Shih-lien Eugene Yen;
Lighting Design – Pei-Yu Lai;
Composer, Musician – Anthony Storniolo;
Performers – Carolina Vargas, Gabriel Jimenez, Peter Mark

Kurátorský tým Dead Practice (US, KR, TW, PR, CL, BR)

Tým Dead Practice (United States, Republic of Korea, Taiwan, Puerto Rico, Chile, Brazil)

15 06 2019 13:00—14:00
Kde DAMU K222/K332

15 06 2019 16:00—17:00
Kde DAMU K222/K332