Press paradox

Press paradox vytvořila tvůrčí skupina nazvaná 8lidí jako výsledek svého dlouhodobého snažení pracovat na společně sdílené kolaborativní bázi bez nadřazené osoby režiséra. Po tvorbě ve veřejných prostorech obrátila skupina svou pozornost poprvé ke klasickému divadlu.

Projekt vychází z události, která nedávno otřásla mediálním světem. Ruský novinář Arkadij Babčenko, který odletěl do ukrajinského Kyjeva, byl zavražděn přímo před dveřmi svého bytu.

Tak by se celá situace jevila, pokud by ovšem den po novinářově smrti nevystoupil živý Arkadij Babčenko na tiskové konferenci, na níž bylo jeho úmrtí oznámeno, a neprohlásil, že se jednalo o operaci ukrajinské tajné služby, která se tak pokusila zabránit jeho skutečné likvidaci.

Co dnes uvádí novináře v ohrožení? Kdy dát přednost osobnímu bezpečí a kdy dodržet novinářskou etiku?

Jako skupina divadelních profesionálů neherců zkoumáme možnosti performativity a potřebu vyjádřit nahlas naše myšlenky ve světě, který se neustále mění.

Team:
Creators – Anna Klimešová, Boris Jedinák, Karolína Kotrbová, Nina Jacques, Petr Erbes, Vendula Bělochová, Viktorie Vášová, Zuzana Sceranková;
Sound Design – Ian Mikyska;
Production – Alice Kofláková, Emílie Formanová, Prokop Novák

Tým DAMU, 8lidí (Czech Republic)

13 06 2019 17:30—18:45
Kde DISK Theatre