Babka a velký výlet do malé knihy

Stařenka Babka má stroj, s nímž dokáže měnit velikost věcí. Jednoho dne se zmenší natolik, že se vejde dovnitř velké knihy, a právě tam naše kouzelná a zábavná výprava začíná.

Tato divadelní hra využívá techniky objektového divadla a loutkářství. Objevuje se v ní zároveň i postava klauna a objekty na jevišti. Klíčovou roli pro budování fantazijního prostoru a vyprávění příběhu hraje výtvarné řešení scény. Představení je určeno pro děti, ale osloví i dospělé.

Projekt se zrodil z velkého zájmu o propojení plastického umění, zvukové a hudební tvorby, performance a výtvarného řešení pop-up scény, které společně vytvářejí dramatickou akci. Hra nás zavádí do nádherného světa miniatur, který neustále zpochybňuje naše vnímání velikosti. Nabádá nás, abychom se zamysleli nad napětím mezi každodenním životem a absurdnem, abychom si vychutnali magično a krásu. Propaguje čtení, vyzdvihuje hodnotu fantazie a pobízí lidi, aby se stali hlavními hrdiny svých vlastních příběhů, aby na chvilku odložili dálková ovládání, a mohli tak poznat ostatní a navázat s nimi rozhovor.

Team:
Production, Dramaturgy, Acting, Puppets and Scenography – Pali Díaz;
Direction – José Sebastián Guirado;
Management and Dramaturgy Assistance – Ma. Paz Alarcón;
Sound Design and Original Music “Bailable”, “Acuática”, “Máquina” – Jeremías Sorrequieta;
Technical Operator – Jeremías Sorrequieta, Lucas Blanco;
Actoral Training and Singing – Ana Luz Gassa;
Graphic Design – Natalia Fessia;
Photos and Videos – Lucas Blanco;
Costumes – Candelaria Ruiz, Nora Rípodas, Daniela Orlandini, Florencia Olmos;
Scenographic Advice – Alberto Díaz, Virginia Had, Mauro Díaz, Julio Gandini;
Production and Translation Advice – Giulia Luisetti, Mara Graciosi;
Additional Team – Graciela Brondello, Fernando Preumay, Maximiliano Arana, Laura Copello, Felipe Haidar, Lucila Díaz, Francisco Díaz, Gustavo Guirado, Natalia Dean, Mirta Verón, Juan Carlos Milesti

Tým Compañía Palíndrome (Argentina)

08 06 2019 17:30—18:30
Kde DAMU Řetízek

08 06 2019 20:30—21:30
Kde DAMU Řetízek