Hrady paláce hrady

Nová performance kolektivu Significant Other s názvem Hrady paláce hrady používá snové projekce, útržkovité vyprávění a živou práci se zvukem, ve snaze vytvořit kaleidoskopickou momentku cesty člověka, který si staví svůj vysněný palác. Kolektiv Significant Other balancuje na pomezí vzpomínky a přeludu a láká diváky, aby se ponořili do světa notorických stavitelů, architektů nicoty a malířů zběsilé nudy.

V roce 1879 si francouzský pošťák Ferdinand Cheval začal budovat palác, který se mu zjevil ve snu. V lese našel kameny a pustil se do osamělé práce. Trvalo mu to 33 let. V roce 1970 se žena z anglického města Hemel Hempstead rozhodla, že si na stěny svého obecního bytu namaluje vnitřek Sixtinské kaple, a to pouze konečky prstů. Trvalo jí to 40 let. V Itálii nikdy nebyla.

Hrady paláce hrady se pohybují na pomezí vzpomínky a přeludu a ukazují momentku z cesty člověka, který si buduje svůj vysněný palác.

Kolektiv Significant Other sdílí praxi, jejíž podstatou je hledání cest, kterými lze narušit způsob, jakým se na jevišti většinou pracuje s textem. Nebere v potaz jen význam slov, ale také to, jak slova působí na diváky. Díla uskupení často pracují s dojmy, jsou snová a surrealistická.

Team:
Douglas Baker, Elana Binysh, Stephanie Fuller, Calum Lynn, Ally Poole

Tým Significant Other (United Kingdom)

10 06 2019 15:30—16:30
Kde DAMU Řetízek

10 06 2019 17:30—18:30
Kde DAMU Řetízek