Vedle festivalu, který se koná jednou za čtyři roky a je největší akcí svého druhu na světě, Pražské Quadriennale realizuje několik projektů. A právě o nich se dozvíte více na této stránce.

Knowledge Exchange Platform

Pražské Quadriennale s vybranými on-line open-source publikacemi vytváří prostor pro výměnu znalostí, pro sdílení základních poznatků, myšlenek a pro otevřený dialog spojující praxi, výzkum a teorii.

EMERGENCE

EMERGENCE: Od sdílených zkušeností k nové kreativitě. Živé dědictví/Paměť v novém kontextu je projekt, který se soustředí na scénografii v kontextu evropského kulturního dědictví, specifických geografických a politických podmínek. PQ tento téměř čtyřletý projekt připravuje ve spolupráci se sedmi partnerskými institucemi. Celý projekt a jeho jednotlivé části, odehrávající se ve vybraných částech Evropské unie, shrnuje kniha EMERGENCE. From shared experience to new creativity. Living Heritage/Reframing Memory, kterou si můžete volně stáhnout zde.

CANON

CANON: Historie divadelní techniky je evropský projekt, jehož cílem je zvýšit povědomí o historii divadelní techniky v Evropě: postupům a technologiím. Současně s tím je CANON významným příspěvkem pro mapování a archivaci evropského kulturního dědictví.

PQ STORIES

PQ Stories jsou vaše příběhy, které jste zažili na Pražském Quadrienale a podělili jste se o ně s námi. Je to náš vzájemně sdílený prostor a společná historická paměť uplynulých desetiletí PQ. Pokud máme vzpomníku, kterou s námi chcete sdílet, napište na stepan.parizek@pq.cz.

PQ STUDIO Special Edition

PQ Studio je nedílnou součástí festivalu Pražské Quadriennale, které se soustředí především na mladé a začínající designery. Běžně se koná během festivalu a je naplněn odbornými workshopy, masterclass a dalšími eventy. PQ Studio: Common Design Project Special Edition ale proběhla online, jako reakce na koronavirová opatření, která znenadání přerušila výuku. Šlo o náš roční příspěvek ke vzdělávání a dvou-semestrální intenzivní spolupráci s univerzitami z celého světa. Více o projektu speciální edici PQ Studia najdete zde, vybrané studentské projekty z obou semestrů najdete v online galerii

PQ PODCAST

Myšlenka PQ podcastů se zrodila na jaře 2020 jako reakce na pandemii. Podcasty, které jsme nakonec pojmenovali jako Global Performance Encounters, vznikaly spontánně z čisté potřeby zůstat v kontaktu s kolegy a přáteli z divadelního světa. Snažíme se jimi představit lidskou dimenzi divadelního umění v dnešním světě a témata, které v různých lokálních obměnách řešíme zřejmě všichni. 

PQ ROZHOVORY

Série rozhovorů Mizející vnitřní světy vznikla během Pražského Quadriennale v roce 2019, a to jako součást výstavy Fragmenty. S vystavujícími legendami světové scénografie a performance designu hovoří Jyles Rodgers.