Současné

Open Cally na letošní PQ jsou uzavřeny!

Děkujeme všem, kteří se přihlásili. Na vaše projekty se již teď těšíme.
Naviděnou v Praze!

Minulé

Výzva pro dobrovolníky

Jste nadšenci do divadelního designu, scénografie a divadelní architektury? A chcete se podílet na nejdůležitější události těchto odvětví na světě? Připojte se do týmu Pražského Quadriennale jako dobrovolník! 
Hledáme dobrovolníky, kteří by se v době konání festivalu 6. – 16. června 2019 rádi zapojili na 2 až 10 dnů do jeho příprav. Vyzkoušet si můžete třeba práci uvaděčky, nebo stage manažera. Hledáme komunikativní jedince, kteří se nebojí výzev! Za pomoc na festivalu nabízíme akreditaci zdarma, kontakt se světovými umělci, triko, placku, potvrzení o praxi a hlavně spoustu zkušeností a mnoho zážitků!

Deadline pro přihlášení: 12. května 2019
Formulář: https://bit.ly/2Isdd2D.
V případě dotazů se neváhejte obrátit na: dobrovolnici@pq.cz.

Otevřená výzva Zahajovací ceremoniál

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru vyhlašuje výzvu pro tanečníky, kteří se chtějí podílet na Zahajovacím ceremoniálu PQ 2019. Tématem první části ceremoniálu je Zahrada života a bude sestávat z 25 lidských životních příběhů.

Do projektu Zahrada života hledáme 25 účinkujících různých věkových kategorií, kteří pokryjí neomezenou škálu tanečních a pohybových disciplín.

Důležité termíny

Deadline pro přihlášky: 15. května 2019

Přílohy ke stažení

Open Call Zahajovací ceremoniál

Otevřená výzva 36Q° Light Spot

PQ vyzývá světelné a média designéry, umělce a spolupracovníky z oboru divadla a spříbuzněných disciplín, aby se zapojili do Light Spotu 2019, který PQ připravuje ve spolupráci s OISTAT podkomisí pro světelný design.

Důraz je kladen na velkorozměrové, site-specific prezentace propojující infrastrukturu s designem, pracující s alternativními zdroji energie, interaktivní a experimentální projekty a výzkumné práce.

Důležité termíny

Deadline pro přihlášky: 29. dubna 2019

Přílohy ke stažení

Open Call for 36Q° Light Spot

Otevřená výzva pro PQ Bookshop

PQ 2019 bude znovu hostit knihkupectví se zaměřením na publikace z oboru scénografie a divadelní architektury, které tentokrát vznikne pod taktovkou Book Therapy. Do výběru bychom rádi zařadili co nejvíce titulů, ovšem prostor knihkupectví nás v tom limituje, a proto nemůžeme vyhovět všem nabídkám.

Pokud byste svou publikaci rádi přihlásili do výběru, vyplňte, prosím, tento formulář.

Důležité termíny

Deadline pro přihlášky: 5. dubna 2019

Dobrovolníci s tvůrčími, technickými a produkčními zkušenostmi hlaste se!

Pokud se chystáte na PQ 2019 v termínu 6. – 16. červen 2019 a rádi byste se zapojili do příprav jako dobrovolník na 2 až 10 dní a získali tak obohacující zkušenosti z příprav mezinárodního festivalu, vyplňte formulář na http://bit.ly/pq19volunteer.

V případě dotazů kontaktujte koordinátorku dobrovolníků Rhiannu Morgan (rhianna.morgan@pq.cz).

Důležité termíny

Deadline pro přihlášky: 15. května 2019

Otevřená výzva pro účastníky workshopu DESIGNER – MAKER

Workshop je součástí speciálního dvoudenního programu – EMERGENCE: Kostým, Live! kurátorovaného Simonou Rybákovou. Je určen všem umělcům bez nároků na jejich odbornost nebo věk ze všech spříbuzněných oborů (kostýmní nebo scéničtí návrháři, herci, tanečníci, režiséři, choreografové, krejčové), kteří mají zájem vytvořit 3D kostým-objekt pod vedením etablovaných odborníků.

Důležité termíny

Deadline pro přihlášky: 30. dubna 2019

Přílohy ke stažení

Open Call for participants DESIGNER – MAKER

Otevřená výzva EMERGENCE: Knihovna portfolií

PQ opět přináší projekt “EMERGENCE: Knihovna portfolií”, který nabízí všem návštěvníkům možnost vystavit své portfolio na PQ 2019. V rámci fóra v Průmyslovém paláci budou vystaveny všechny zaslané portfolia, které si můžou umělci a návštěvníci procházet a nechat se inspirovat k novým spolupracím.

Formát portfolia není omezen. Mějte však na mysli, že vystavená by měla být kopie, ne originál, jelikož portfolia nebudou umělcům navrácený.

Přiložené portfolio již je součástí registrace.

Registrační formulář: http://bit.ly/portfoliolibrary

Důležité termíny

Deadline pro přihlášky: 15. května 2019

Otevřená výzva EMERGENCE: Výměna zkušeností

Projekt EMERGENCE: Výměna zkušeností vytváří prostor pro zavedené i rozvíjející je umělce, aby se společně potkali a neformálně se pobavili o svých zkušenostech z oboru. Formou „speed datingu“, s výjimkou časového omezení a pořadových čísel, mají rozvíjející se umělci příležitost promluvit si s etablovanými umělci o svém portfoliu nebo umělecké praxi obecně vlastním tempem a preferovaném poradí.

Registrace není povinná, no velmi doporučována jak pro rozvíjející se umělce („účastnící“), tak pro zavedené umělce („respondenti“), co nám umožní vytvořit rozvrh pro každý den na základě nejlepších mladých a starších umělců. Všeobecně však bude projekt běžet na principu „první přijde, první je obsloužen“ v rámci časových a prostorových možností.

Registrační formulář pro „respondenty“: http://bit.ly/practiceexchangerespondent
Registrační formulář pro „účastníky”:
http://bit.ly/practiceexchangeparticipant

Důležité termíny

Deadline pro přihlášky: 15. května 2019

Otevřená výzva Sound Kitchen

PQ vyzývá skladatele, hudební designéry a umělce, aby se zapojili do populárního projektu Sound Kitchen. Složili jste dílo, jež pracuje s novými přístupy hudebního komponování a zvukového designu? Jestli ano, přihlaste svou nahrávku a poslechnete si ji spolu s návštěvníky PQ 2019 přes 8 kanálový zvuk.

Důležité termíny

Deadline pro přihlášky: 30. března 2019

Přílohy ke stažení

Open Call for Sound Kitchen

Otevřená výzva PQ školám

Chcete se se svojí třídou zúčastnit PQ 2019 a vystavit váš společný projekt? Přihlaste se do soutěže určené základním, středním i mateřským školám z celé České republiky.

Společné téma pro všechny malé a mladé účastníky je „Zažij zázrak“ a my vám k tomu nabízíme prostor 27 000 cm3!

Důležité termíny

Deadline pro vytvoření „zázraku“: 30. března 2019

Přílohy ke stažení

Otevřená výzva Zažij zázrak!
Inspirační materiál