Oficiální vyhlášení 15. ročníku Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2023

Pražské Quadriennale ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem a Ministerstvem kultury ČR si vás dovoluje pozvat na oficiální vyhlášení 15. ročníku Pražského Quadriennale 2023.

Úterý 22. června od 16:00

Oficiální vyhlášení PQ se odehraje online a je otevřeno všem zájemcům. Probíhá v angličtině se simultánním překladem do češtiny. Odkaz na živý online stream (a záznam):

v angličtině: https://bit.ly/PQ_official_announcement

v češtině: http://bit.ly/PQ_oficialni_vyhlaseni

Během oficiálního vyhlášení bude představena otevřená výzva na hlavní výstavy, téma a umělecká koncepce Pražského Quadriennale 2023. PQ je největší mezinárodní festival v oblasti scénografie a divadelní architektury, konající se v Praze každé čtyři roky již od roku 1967.

Vyhlášením provede Saša Michailidis a promluví:

za PQ tým: ředitelka IDU a generální ředitelka PQ Pavla Petrová, umělecká ředitelka PQ Markéta Fantová, hlavní manažerka PQ Michaela Buriánková;

za mezinárodní umělecký tým: Pavel Drábek, Andrew Filmer, Barbora Příhodová, Carolina E. Santo, Patrick Du Wors a Klára Zieglerová;

za Ministerstvo kultury ČR: ministr kultury PhDr. Lubomír Zaorálek a náměstek ministra kultury pro oblast živého umění Mgr. Milan Němeček, PhD.

Dokumenty jako umělecká koncepce PQ 2023 a informace, jak se přihlásit, budou zveřejněny na této stránce po oficiálním vyhlášení, a to zde.

Otevřené výzvy na ostatní projekty budou zveřejněny na podzim 2021.