Výběr české národní výstavy pro Výstavu zemí a regionů probíhá v podobě dvoukolové otevřené výzvy. Uchazeči v 1. kole odevzdají představení nápadu a hlavní ideu výstavy, a to do 30. 9. 2021. Z prvního kola Komise na výběr české reprezentace pro PQ 2023, která je jmenována ministrem kultury ČR a jejíž složení uvádíme níže, vybere ty návrhy, které postoupí do druhého kola. Účastnící budou o postupu informováni během října 2021. Ve 2. kole uchazeči již předkládají podrobnou kurátorskou koncepci výstavy, návrh a možnosti jeho realizace. Z druhého kola Komise vybere finalistu, o čemž bude informovat během ledna 2022.

Další informace a přihláška do 1. kola výběrového řízení na českou reprezentaci ve Výstavě zemí a regionů na PQ 2023 ZDE.

Výběr české národní výstavy pro Studentkou výstavu probíhá v podobě jednokolové otevřené výzvy. Detailně rozpracované kurátorské koncepty s přihláškou a všemi povinnými přílohami se podávají elektronicky dne 28. 2. 2022. Komise pro českou reprezentaci na PQ 2023 bude o vybraném návrhu informovat v březnu 2022.

Další informace o výběrovém řízení a přihláška na českou reprezentaci ve Studentské výstavě na PQ 2023 ZDE.

Členové Komise na výběr české reprezentace pro Pražské Quadriennale 2023 jsou: MgA. Jan Bažant, Ph.D., Mgr. Beranová Pavla, doc. MgA. Marie, Jirásková, Ph.D., Ewan McLaren, Martin Pošta, Simona Rybáková, Mgr. Tereza Sieglová

Členové komise jsou jmenováni ministrem kultury ČR a fungují nezávisle na organizačním týmu Pražského Quadriennale.

Obecné informace o PQ 2023 a o dalších možnostech účasti se dozvíte v dokumentu, který doprovází oficiální vyhlášení 15. ročníku Pražského Quadriennale. Dokument si můžete stáhnout zde.