Jádro Pražského Quadriennale tvoří výstavy přibližující současný stav designu performativního a divadelního prostoru. Akci oživují festivaly a nejrůznější ukázky živé tvorby, v nichž důležitou a integrální roli hraje scénografie a performativní design, a to často v prostředí, které umožňuje imerzivní zapojení diváků. 
 

Výstava zemí a regionů: Dánsko na PQ 2019 (foto: Kryštof Kalina)

PQ 2019 obsahovalo řadu programů: Výstavu zemí a regionů, Studentskou výstavu, Fragmenty, Výstavu divadelního prostoru, Site specific performance festival, Formace, 36Q°, PQ Studio, PQ Talks, PQ+, Cena za nejlepší scénografickou publikaci, PQ Dětem a školám a akce pod hlavičkou širšího evropského partnerského projektu EMERGENCE: Od sdílené zkušenosti k nové kreativitě. Živé dědictví/ Paměť v novém kontextu.

36Q na PQ2019 (foto: Tomáš Brabec)

PQ 2019 se konalo na pražském Výstavišti, které hostilo i první Pražské Quadriennale v roce 1967 a také všechny následující ročníky s výjimkou let 1991, 2011 a 2015. Výstaviště rozkládající se na ploše 35 hektarů bylo otevřeno v roce 1891 u příležitosti Jubilejní zemské výstavy v Praze a jeho dominantu tvoří secesní Průmyslový palác proslulých architektů Bedřicha Münzbergera a Františka Prášila. PQ se tak v rámci 14. ročníku v roce 2019 vrátilo do svého tradičního domova, využívá jeho dostupné prostory a v mnoha projektech pojalo prostor jako scénografickou příležitost dotknout se bohaté, byť leckdy temné historie.

Formace: Daily Group Actions na PQ 2019 (foto: Alexander Dobrovodsky)

Celý katalog PQ 2019 najdete na tomto odkazu nebo na našem e-shopu v tištěné verzi.