Blíží se deadline pro přihlášení národní výstavy na PQ 2023

Už jen do 30.září 2021 je možné se přihlásit do otevřeného výběrového řízení na českou národní výstavu, reprezentující Českou republiku na 15. ročníku festivalu Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, a to v rámci Výstavy zemí a regionů.

Přihlášení české národní výstavy na Výstavu zemí a regionů

Česká národní výstava do hlavní výstavní části Země a regiony bude vybrána v rámci dvoukolového výběrového řízení odbornou Komisí PQ, jejíž členy nominoval ministr kultury ČR Lubomír Zaorálek. Pro nadcházející ročník komisi tvoří Jan Bažant, Beranová Pavla, doc. Marie Jirásková, Ewan McLaren, Martin Pošta, Simona Rybáková a Tereza Sieglová.

V prvním kole otevřené výzvy uchazeči do 30. září 2021 předloží stručný návrh představující hlavní ideu výstavy. Během října Komise rozhodne o projektech, které postoupí do 2. kola, v němž uchazeči představí detailně rozpracovaný návrh. O finálním výběru jednoho projektu komise rozhodne během ledna až března 2022.

Závazná přihláška do 1. kola výběrového řízení na českou reprezentaci na Výstavě zemí a regionu na PQ 2023 dostupná ZDE. Podrobné informace o podmínkách účasti a povinných náležitostech přihlášky jsou dostupné na https://www.pq.cz/cs/jak-se-zucastnit/.