Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/single-cat-novinky.php) is not within the allowed path(s): (/tmp/:/var/tmp/:/var/lib/php/:/home/www/pq/) in /home/www/pq/www/wp-content/themes/twentyseventeen-PQ-010/functions.php on line 639

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/single-cat-35.php) is not within the allowed path(s): (/tmp/:/var/tmp/:/var/lib/php/:/home/www/pq/) in /home/www/pq/www/wp-content/themes/twentyseventeen-PQ-010/functions.php on line 642
PQ 2023 s tématem RARE: Podrobnosti – PQ

PQ 2023 s tématem RARE: Podrobnosti

Proběhlo oficiální vyhlášení festivalu Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru.

Tématem následujícího 15. ročníku Pražského Quadriennale je RARE ve smyslu vzácné, unikátní, ale také syrové. PQ tím reaguje na převratné změny ve všech oblastech lidské činnosti a kreativity, které pandemie akcelerovala. Významně se změnilo naše vnímání fyzického – prostoru, setkávání a sdílení. Fyzické se stalo vzácností a jedinečnou příležitostí. 

Následující ročník Pražského Quadriennale se odehraje 8.-18. června 2023. Hlavním místem konání je Pražská tržnice v Holešovicích.

Všechny potřebné informace o tématu, vypsaných výzvách a o tom, jak se zúčastnit, najdete na tomto odkazu.

Záznam vyhlášení v češtině najdete na YouTube kanálu Institutu umění – Divadelním ústavu (tady). V angličtině na YouTube kanálu PQ (tady).