Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/single-cat-novinky.php) is not within the allowed path(s): (/tmp/:/var/tmp/:/var/lib/php/:/home/www/pq/) in /home/www/pq/www/wp-content/themes/twentyseventeen-PQ-010/functions.php on line 639

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/single-cat-35.php) is not within the allowed path(s): (/tmp/:/var/tmp/:/var/lib/php/:/home/www/pq/) in /home/www/pq/www/wp-content/themes/twentyseventeen-PQ-010/functions.php on line 642
Boj o kulturu v Doněcku – PQ

Boj o kulturu v Doněcku

Oksana Zarzhevskaya-Kravchenko spolupracuje s kulturní platformou IZOLYATSIA od roku 2010. V roce 2016 se stala její ředitelkou. V rozhovoru s Markétou Fantovou vás Oksana seznámí s krutostí a devastující silou války v Doněcku, kde dříve platforma IZOLYATSIA působila. Jak důležitá je paměť místa a jak ovlivňuje identitu občanů? To je jedna z ústředních otázek.

Platforma IZOLYATSIA, která je partnerem PQ v projektu EMERGENCE, dlouhodobě usiluje o vytvoření husté a pevné sítě umělců a kulturních pracovníků působících na Ukrajině. Téma paměti a vlivu klíčových historických změn na formování identity obyvatel je podle Oksany jedním ze zásadních a naléhavých témat současné Ukrajiny. IZOLYATSIA původně sídlila v Doněcku, který je v současné době okupovaným územím. Proto se rozhodli přemístit. Jejich původní sídlo nyní funguje jako vězení. 

Poslechněte si poslední epizodu podcastové série Pražského Quadriennale Global Performance Encounters, a to na SoundCloudSpotify a PocketCasts.

Jste zvědaví i na další díly našeho podcastu? Prohlédněte si je zde.