Teatro de Contêiner Mungunzá

Divadlo Teatro de Contêiner Mungunzá postavené z 11 kontejnerů je kulturní prostor a funguje také jako sídlo divadelní společnosti Cia. Mungunzá de Teatro. Stalo se největším příkladem architektury a demokratizace přístupu ke kultuře v brazilském největším městě Sao Paulo. Prostřednictvím akcí zdarma a vstupenek za dostupné ceny se snaží podporovat demokratizaci přístupu ke kultuře a změnit význam území, na kterém se nachází. Prostor díky své dostupnosti zprostředkovává kulturní vztahy. Navštěvují ho lidé z okolí (sousedé, obchodníci a lidé v mimořádně zranitelné sociální situaci) a umělci, kteří pracují s různými jazyky, i lidé z bulváru Avenida Paulista. V prostoru jsou různé výklenky, umožňuje tedy demystifikaci sociálních a kulturních stigmat a sjednocuje iniciativy ve prospěch města. Jelikož se nachází v srdci obchodu s drogami, zahájili jsme i sociální práci s narkomany a bezdomovci. Naše poslední hra Silver Epidemic (Stříbrná epidemie, 2018) je etnograficko-divadelní dokument odhalující vztah mezi umělci a lidmi, kteří žijí v okolí. Divadlo Teatro de Contêiner Mungunzá se stalo majákem veřejné politiky. Během dvou let ho navštívilo více než 150 tisíc lidí na asi 700 uměleckých a společenských akcích. Bylo nominováno na nejprestižnější ocenění v oblasti architektury a výtvarného umění a svým rozsáhlým sociálně vzdělávacím programem je příkladem i v oblasti kulturního managementu.

Video https://youtu.be/ftjTm1ewlkA

Země/Region Sao Paulo, Brazil

Designér Leonardo Akio, Lucas Beda, Marcos Felipe, Pedro Augusto, Sandra Modesto, Verônica Gentilin e Virginia Iglesias (BR)

Spolupracovníci
Director/Curator/Design: Leonardo Akio
Director/Curator/Producer: Marcos Felipe
Director/Curator/Social Innovation: Verônica Gentilin
Director/CEO: Lucas Beda
Director/Technical Manager: Pedro Augusto
Director/Production Executive: Sandra Modesto
Director/Production Executive/Financial Manager: Virginia Iglesias
Paulistan Theater Cooperative

Video vytvořili
Director: Lucas Beda
Director: Verônica Gentilin
Final Editor: Lucas Beda
Script/edition: Verônica Gentilin
Interviewee: Luis Fernando Marques
Interviewee: Marcos Felipe

Další spolupracovníci
Diego Cariri, Fabian Alonso, Fábio Lima, Filipe Ramos, Flávio Barollo, Galiana Brasil, Gilson Silva, Letícia Rodrigues, Luiz Amaral Jr., Paloma Rocha, Priscila Pulga, Sheila Pereira.

Kontakty na lokaci
Web: https://www.ciamungunza.com.br/
FB: https://www.facebook.com/CiaMungunzaDeTeatro/
IG: https://www.instagram.com/explore/locations/1026288696/cia-mungunza-de-teatro?hl=pt

Kontakty na designéra
Web: http://lucasbeda.blogspot.com/
FB: https://www.facebook.com/leonardo.akio.9