DOX+

Multifunkční sál DOX+ vznikl v rámci dosud poslední fáze rozšíření Centra současného umění DOX – největšího prostoru zaměřeného na současné umění v České republice. Už od počátku existence Centra DOX bylo záměrem jeho zakladatele a ředitele Leoše Války vytvořit prostor pro setkávání různých uměleckých žánrů. Projekt multifunkčního sálu DOX+, který byl realizován v letech 2017-2018 podle návrhu studia Petr Hájek Architekti, je dalším významným krokem tímto směrem.

Multifunkční sál DOX+ je současně prostorem pro divadelní a taneční produkce, kinosálem, přednáškovým a prezentačním prostorem a díky špičkové akustice i prvotřídním sálem koncertním.

Kapacita sálu je až 500 míst k sezení. Díky svým parametrům (technické vybavení, variabilní teleskopická tribuna, tlumočnické kabiny, samostatný prostor zkušebny, kapacita) představuje sál DOX+ pro Prahu nový unikátní prostor střední velikosti. Jeho prostorová a akustická variabilnost otvírá nové možnosti pro multižánrovou dramaturgii. V návaznosti na výstavní program se Centrum DOX v oblasti živého umění zaměřuje na výzkum aktuálních témat a tvorbu a prezentaci domácích i zahraničních produkcí s důrazem na nezaměnitelnost tvorby a rozvoj nových forem představení. Budovy Centra současného umění DOX a nového multifunkčního sálu DOX+ jsou propojeny dramaturgicky i provozně. Vzniká tak unikátní komplex, který nemá v České republice srovnání. V roce 2018 byl multifunkční sál DOX+ nominován na evropskou architektonickou cenu Mies van der Rohe.

Video https://youtu.be/uMkGjBFiVbU

Země/Region Prague, Czech Republic

Designér Petr Hájek architekti (CZ)

Spolupracovníci
Petr Hájek, Martin Stoss, Tereza Keilová, Cornelia Klien, Cornelia Klien

Video vytvořili
Petra Římalová

Kontakty na lokaci
Web: https://www.dox.cz/en/

Kontakty na designéra
Web: http://hajekarchitekti.cz/i