The Nikola-Lenivets Art Park

NL18 je video věnované mimořádné krajině Uměleckého parku Nikola-Lenivets. Ve věku digitálních sítí park nabízí jedinečný způsob úniku z digitální reality. Lokalita je plná starých mytických duchů a velkého uměleckého potenciálu. Každoročně se tu koná několik divadelních festivalů.

Nová fáze dějin obce Nikola Lenivec začala po roce 2000. Malíř Nikolaj Poliskij tehdy otevřel novou kapitolu ve své práci. Opustil stojan, plátno a olejové barvy a vytvořil na tehdejší dobu neobvyklý projekt pro ruské umění: krajinnou instalaci ze sněhu.

Na začátku nové cesty vytvářel projekty s rolníky a místními obyvateli z okolních vesnic. Společné dílo umělců a rolníků se stalo koncepčním základem projektu a v mnoha ohledech definovalo jeho estetiku, hodnotový systém a ducha svobody.

Do organizace festivalu se zapojili místní obyvatelé Vasilij Kopejko, Anna Šchetinina a Vasilij Šchetinin. Ubytování a stravu poskytli lidé z okolních vesnic. Kurátorské práce se zhostili Julia Bychkova a Anton Kočurkin a na první festival Archstojanie se jim podařilo pozvat přes dvě desítky architektů.

Díky práci Nikolaje Poliského a festivalu Archstojanie se oblast kolem vesnici začala plnit uměleckými předměty. které zabírají čím dál víc nového prostoru. Opuštěná vesnická pole a lesy se začaly proměňovat v umělecký park nabízející prostor pro výstavu a servisní infrastrukturu.

Země/Region Kaluga Region, Rusko

Designér Sergej Morozov (RU)

Spolupracovníci
Director: Sergej Morozov
Composer: Dmitri Kourliandski
Cinematographer: Maxim Khokholov
Drone Operator: Alexander Korolev
Costume Designer: Alexandra Kharina
Performer: Victor Timofejev

Kontakty na lokaci
FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100011700194479

Kontakty na designéra
Web: http://en.nikola-lenivets.ru
FB: https://www.facebook.com/Nikola.Lenivets/