Soundforms

Soundforms je mobilní akustická mušle, jejímž cílem je přenést kvalitu koncertního sálu na jeviště pod širým nebem. Prostor Soundforms lze postavit v různých velikostech, použít v různých klimatických podmínkách a optimalizovat pro celou řadu vystoupení, jde tedy o divadelní prostor pro mnoho světů.

Při vývoji a návrhu jeho podoby byly zásadní principy akustiky. Hlavní myšlenka vycházela z koncepce mušle, která posluchači dokáže záhadným způsobem zpřítomnit zvuk moře. Přirozeně elegantní tvar prostoru dokonale odpovídá akustickým principům designu: hrdlu vydávajícímu zvuk. Proporce interiéru mušle a jejích reflexních povrchů určila analýza různých druhů vystoupení.

Mušle je určena k použití na různých venkovních místech, je přenosná a vydrží v různých povětrnostních podmínkách. Má nafukovací plášť zavěšený na hliníkovém profilu a lehké provedení, takže se při přepravě se vejde do malého prostoru. Řada zavěšených dřevěných akustických panelů hudebníkům umožňuje, aby se slyšeli – což je u kamenných jevišť vzácnost a zaručuje lepší výkon.

Výsledkem je mušle, která přenáší jasnější, hlasitější a rezonující zvuk. Jak ukázala instalace na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně, prostor Soundforms dokáže zprostředkovat živost představení i pocit sounáležitosti na různých úrovních a v různých prostorech.

Kompletní symfonická a trvalá verze této mušle je umístněa v  Bayfront Performance Park a v současné době slouží Symfonickému orchestru San Diego.

Video https://youtu.be/l2zrCvYpW-Y

Přenosný

Designér Flanagan Lawrence (UK)

Spolupracovníci
Client: Soundforms
Architect: Flanagan Lawrence
Engineer: Malcolm Richards
Contractor: Total Solutions and ES Group
Acoustician: Arup Acoustics

Video vytvořili
Producer/Director: Egor Piskov
Client: Mark Stephenson
Architect: Jason Flanagan

Kontakty na lokaci
Web: http://www.soundforms.co.uk/

Kontakty na designéra
Web: https://www.flanaganlawrence.com
IG: https://www.instagram.com/flanagan_lawrence/
TW: https://twitter.com/FlanLawArch