Maltz Center for the Performing Arts

Tato památkově chráněná historická synagoga se nachází se ve Wade Oval mezi prestižními kulturními institucemi Clevelandu. Chrám Tifereth Israel získal nové využití jakožto nové multidisciplinární centrum múzických umění při Case Western Reserve University. Sál je největším shromažďovacím prostorem v areálu univerzity a je využíván pro různé akce, festivaly a přednášky.

Díky své nápaditosti, spolupráci a respektu k historické hodnotě této devadesát pět let staré budovy (jedná se o jedinou sedmistrannou synagogu v zemi) dokázal tým architektů tuto oblíbenou, avšak málo využívanou stavbu úspěšně oživit a propojit tak umění, vzdělávání, studentský život a víru. Projekt si vyžádal značné konzervátorské úsilí při odhalování krásy mnoha historických detailů včetně vitrážových oken, dómu s guastavinovskými kachlemi, mramorových chodeb, původních dlaždic z akustolitu, dřevěných lavic a vápencové fasády.

Svatyně byla přebudována na koncertní síň díky citlivému začlenění nových akustických vložek, které umožní vyladit tento obrovský prostor pro různé typy uměleckých souborů. Vložky jsou odnímatelné, takže lze sál nadále používat jako příležitostné shromáždiště k bohoslužbě. Uměleckým solitérem v tomto novém centru múzických umění se stal nejvýraznější přidaný objekt: baldachýn ze skla a kovu vážící 66 000 liber. Dále bylo přidáno nové pódium, výtah a plošina pro klavír, technická galerie a akustické boční panely.

Video https://youtu.be/ReYWENgktYw

Země/Region Ohio, USA

Designér MGA Partners (US)

Spolupracovníci
Lead Designer: Dan Kelley
Acoustician: Paul Scarbrough
Project Director: Katie Broh
Project Partner: Amy Stein
Project Architect: Matthew Karp
Project Architect: Andrew Ferrarelli
Engineer: Halim Saab
Theatre Consultant: Scott Crossfield
Lighting Designer: Al Borden
Lighting Designer: Emad Hasan

Video vytvořili
Videographer: Giuseppe Scarabello
Director: Christine Marsal

Kontakty na designéra
Web: https://www.mgapartners.com