Makukhanye Shack Theatre

Od svých počátků ve venezuelském Caracasu se Urban-Think Tank zabývá aktivitami v periferních oblastech – včetně těch, v nichž se propojuje umění, architektura a společenská angažovanost.
Po čtyřech letech strávených ve slumech na předměstích Kapského Města vznikla na základě skutečných příběhů obyvatel osady Khayelitsha divadelní inscenace Posvátná úmluv, kterou jsme ve spolupráci s neziskovou skupinou Theatre4Change uvedli na festivalu Cape Town Fringe Festival. K divadlu přistupujeme jako k alternativnímu způsobu, jak vytvářet a oživovat městské prostory. Inscenace Holy Contract vznikla jako forma uměleckého aktivismu, zamýšlená jako první krok vytvoření nového divadla pro zdejší komunitu.
Místní obyvatelé momentálně nacvičují a hrají v malé, vlastnoručně postavené „divadelní boudě“, nesoucí název Makukhanye Art Room. Přestože se jedná o skromný prostor, který však získává na významu jakožto středisko divadelních inscenací, tanečních recitálů, vzdělávacích workshopů, mentoringových programů i sousedských setkání.
Naše vize nového divadelně-uměleckého komplexu zahrnuje víceúčelový divadelní prostor pro 250 diváků, pavilon s kapacitou 100 návštěvníků, ale také zabudované stánky, kanceláře a zkušebny. Náš odlehčený a nízkonákladový design si klade za cíl přistupovat citlivě k okolnímu prostředí, zároveň ale chce místní komunitě poskytnout zřetelný symbol naděje a ambicióznosti.

Země/Region Jižní Afrika

Designér Urban-Think Tank / Theatre4Change / Alfredo Brillembourg (CH, ZA)

Spolupracovníci
Alfredo Brillembourg, Mandisi Sindo, Hubert Klumpner, Rebecca Looringh-van Beeck

Video vytvořili
Klearjos Eduardo Papanicolaou, Kurt Orderson

Kontakty na lokaci
FB: https://www.facebook.com/Theatre4Change-Arts-Project-274765822690792/
IG: https://www.instagram.com/theatre4change/

Kontakty na designéra
FB: https://www.facebook.com/UrbanThinkTank/
IG: https://www.instagram.com/urbanthinktank/