Eiffel Art Studios

Maďarská státní opera a Divadlo Ference Erkela mají získat nová umělecká studia a zkušební centrum. Založení a vybavení nového centra a příprava rekonstrukce Opery na Andrássyho třídě budou financovány vládou.

Objekt pro údržbu a inženýrské práce na severní železnici je největším krytým komplexem v historii maďarské železnice. Jedná se o celoevropsky unikátní systém rozsáhlých zastřešených prostor o celkové rozloze 22 hektarů, postavený v letech 1884 až 1886. Vzhledem k tomu, že je objekt od roku 2009 nevyužívaný, nabídla vláda Opeře 6,7 hektarů z celkové rozlohy a dále také pětidílný původně údržbářský komplex o výměře 22 000 metrů čtverečních pojmenovaný po Gustavu Eiffelovi, dvě doplňkové budovy a kompletní vlakovou stanici.

Opera zde nyní připravuje zkušební, produkční a skladovací centrum. Bude zde vybudována Bánffyho scéna s kapacitou 400 diváků, kterou bude možné využít jako zkušební scénu o stejné velikosti jako jeviště opery nebo jako hudební studio vhodné pro nahrávání. Opera sem přesune všech devět svých výrobních dílen, veškeré kulisy, kostýmy i rekvizity a kromě toho zde zřídí pamětní místnost na počest Jánose Feketeházyho, který navrhl jak tuto budovu, tak i železnou kostru Opery.

K dispozici bude také půjčovna kostýmů a návštěvnické centrum. Bude zde rovněž zřízeno školicí středisko pro operu: Operní studio, Operní hudební škola a Operní baletní institut. Produkční studia budou také fungovat jako praktické školicí středisko.

Země/Region Budapešť, Maďarsko

Designér KÖZTI Architects & Engineers, Marosi Studio (HU)

Spolupracovníci
Architect: Közti Architects & Engineers
Interior Designer: Szenes Design Studio
Construction Company: Strabag Hungary
Project Manager: Céh
Project Architect/Hungarian State Opera: Anka Józsa

Video vytvořili
Videography: Péter Farkas
Project Coordinator: Orsolya Szigeti

Kontakty na lokaci
Web: http://www.opera.hu/
FB: https://www.facebook.com/Operahaz/
IG: https://www.instagram.com/operabudapest/
TW: https://twitter.com/OperaBudapest