Bing Concert Hall

Koncertní sál Bing je příkladem bezproblémového spojení architektury, akustiky a technologie s cílem transformovat praxi, studium a zkušenosti múzických umění.

Soudkovitá budova koncertní síně, jež se tyčí nad stromy, přitahuje pozornost jako maják a působí jako pevný bod a cílová stanice umění viditelná z mnoha míst v univerzitním areálu a okolí. Je koncipována jako organická forma bez přímých linií, formálních os, symetrie, přední a zadní části, zachovává však výraznou barevnost a materiálnost stanfordské architektury.

Kontinuální prosklené stěny obklopující sál stírají rozdíl mezi exteriérem a interiérem, fasádu otvírají k vnějším kolonádám, a jsou tak moderním výrazem tradiční stanfordské typologie.

Jeviště oválného sálu, který připomíná vinohrad, obklopují stupňovitě uspořádané řady sedadel, což zaručuje intimní koncertní zážitek pro publikum i účinkujícího. Velké vypouklé plachty kolem sálu zajišťují optimální odraz a absorpci zvuku a mohou sloužit i jako obrazovky pro videoprojekce.

Nejmodernější osvětlení, variabilní akustika, ozvučení, videoprojekce, simultánní vysílání (simulcast) a míchací a nahrávací technologie jsou vhodné i pro hudební vystoupení bez zesilovačů, splňují nejvyšší akustické standardy a slouží nejen akcím Stanford Live, jež na akademickou půdu přivádějí celou řadu umělců, včetně účinkujících v oblasti jazzu a mluveného slova, experimentálních hudebníků a performerů, ale i Stanfordskému centru pro počítačový výzkum hudby a akustiky (CCRMA, Center for Computer Research in Music and Acoustics).

Země/Region Kalifornie, USA

Designér Ennead Architects (USA)

Spolupracovníci
Design Architect: Richard Olcott
Management Partner: Timothy Hartung
Project Designer: Stephen Chu

Video vytvořili
Co-Editor: Aislinn Weidele, Ennead Architects
Co-Editor: Eric Koziol, Stanford University

Další spolupracovníci
Steven Peppas, Chris Andreacol, Mahasti Fakourbayat, M. Gregory Clawson, Andrew Sniderman, Gary Anderson, Charmian Place, Andrew Burdick, Jeffrey Geisinger, Kyo-Young Jin, Joerg Kiesow, Gihong Kim, Lindsay McCullough, Yong Kyun Roh, Aimee St. Germain

Kontakty na lokaci
Web: https://live.stanford.edu/venues/bing-concert-hall

Kontakty na designéra
Web: http://www.ennead.com/