Teatro del Mercado de Navalmoral de la Mata

Bývalá městská tržnice, v níž v současnosti sídlí divadlo obce Navalmoral de la Mata (Navalmoral de la Mata Theatre), je samotně stojící budova, která se nachází na kraji klasického městského jádra a zástavby z 19. století. Původní budovu ve tvaru písmene L tvořily dvě haly a otevřené atrium, skrze nějž bylo možné procházet do skladů.

Tržnice, radnice a kostel působí v obklopení novostaveb, které okolní úzké uličky výrazně převyšují, jako by vystoupily z pohádky. Tyto moderní komplexy z posledních let ostře kontrastují s rozměry veřejných budov, které zřetelně upomínají na zemědělskou minulost města.

Rekonstrukce budovy zachovává atmosféru a malebný ráz staré tržnice, zároveň ale městu a přilehlému okolí poskytuje nové divadelní zázemí. Na pohled tržnice pouze vyměnila střechu, ve skutečnosti v ní však vznikl nový objekt. Ten je od zbytku oddělen, aby se předešlo nadměrné vlhkosti a vsakování podzemní vody. Vnitřní budova, celá z litého betonu, pojme oproti starší stavbě větší množství návštěvníků a je prostornější. Tím objektu umožňuje plnit jeho novou úlohu divadla. Původní nádvoříčko nahradil doširoka otevřený samostatný vstup. Jedná se o prvek, který propojuje starou a novou část budovy a upozorňuje na nové využití prostoru. Betonové zdi prostoru jsou holé a neskrývají svůj novodobý původ. Stěny v divadelním sále jsou pokryty květinovými ornamentálními prvky, sloužícími zároveň k naplnění technických požadavků místa.

Země/Region Španělsko

Designér Matilde Peralta del Amo (ES)

Spolupracovníci
Architect: Matilde Peralta del Amo
Owner: Consejería de Cultura y Turismo. Government of Extremadura
Mechanical Systems Engineering: JG Asociados
Structural Engineering: Alfonso Gómez Gaite (GOGAITE)
Clerk Of The Works: José Luis Periañez
Photographer: Luis Asin

Video vytvořili
Curator: Ángel Martínez Roger
Video Maker: Francisco Javier Conde Gómez
Artist: Ángeles Vázquez, Compañía Albadulake

Kontakty na lokaci
Web: https://www.aytonavalmoral.es/2018/10/01/programacion-cultural-otono-2018/
FB: https://www.facebook.com/teatrodelmercado.navalmoral/

Kontakty na designéra
Web: http://peraltadelamo.com/