Performance Space as Collective Biography – Theatriki Skini Chiliomodiou

Vydáváme se do Chiliomodi, městečka nedaleko řeckého Korintu. Je to moje rodiště.

Theatriki Skini je divadelní soubor složený z místních obyvatel. Vznikla na samém počátku dlouhé a tvrdé finanční krize. U zrodu tohoto počinu stála potřeba plnit si sny, hrát divadlo – ať se děje cokoliv.

Od začátku projektu jsem scénografem a architektem tohoto souboru.

Divadelní architektura Theatriki Skini sestává ze dvou budov, ve kterých lze uvádět představení či vystoupení. První z nich je starý sklad, jenž se každé léto promění v dočasnou venkovní scénu pro inscenaci jedné hry. Vždy v létě ožívá. Kromě toho bylo v centru města přestavbou malého prostoru vytvořeno divadlo. Právě zde soubor „trvale sídlí“ a přes zimu uvádí menší divadelní představení. Je aktivní po celý rok. Tyto dva divadelní prostory určují osobnost souboru. Divadelní prostor je nedílnou součástí její kolektivní biografie.

Existence souboru pozměnila kulturní krajinu města – stejně jako proměna zmíněných dvou budov. V tomto videu se do obou „divadel“ v únoru 2018 navracím. V menším z nich se setkávám se členy souboru Theatriki Skini, se kterými o projektu přemítáme a rozmlouváme.

Jakým způsobem přispěla divadelní architektura a moje zapojení k naplnění jejich snu? Jaký mají ze svého „divadelního prostoru“ pocit? Jaká architektura je „důležitá“ a jaká „nedůležitá“?

Země/Region Řecko

Designér Andreas Skourtis – Performing Architectures (UK)

Spolupracovníci
Co-Director: Andreas Skourtis
Co-Director and Editing: Panos Andrianos
Photography – Cinematography: Michalis Andrianos

Kontakty na lokaci
Web: http://www.theatriki-skini.gr/

Kontakty na designéra
Web: http://performingarchitectures.com/
FB: https://www.facebook.com/performingarchitectures/
IG: https://www.instagram.com/skourtisandreas/?hl=en