Lokace

Výstaviště Praha

Hlavním místem konání PQ2019 je holešovické Výstaviště Praha. Najdete zde Press centrum, info centrum, pokladnu, akreditační centrum, stánek s prodejem merchendise a knihkupectví. Probíhat zde bude Výstava zemí a regionů, Studentská výstava, Fragmenty, Výstava divadelního prostoru, Formace, Site Specific festival, PQ Talks, 36Q°, Výstava Ceny za nejlepší scénografickou publikaci, PQ dětem a školám a Emergence (výstava, Výměna zkušeností, Knihovna portfolií, festival).

V Centrální hale i v dalších prostorách najdete i další kavárny a restaurace.
U Křižíkových pavilonů pak najdete stánky s občerstvením, kávou a bary.

Na Výstaviště se dostanete přímou tramvají č. 1, 2, 5, 6, 11, 12, 14, 17, 25 a nočním spojem 93 a 94. Tramvaj č. 17 krásně propojuje Výstaviště s další lokací PQ a to je Akademie múzických umění v Praze, Divadelní fakulta (DAMU). Cesta vede podél řeky Vltavy a trvá pouhých 10 minut. Na Výstaviště je možné využít i metro, červenou linku C, na zastávku Nádraží Holešovice. Odtud můžete jít pěšky, nebo se svést tramvají č. 6, 17 a 26, ta vás na Výstaviště odveze za 2 minuty.

Akademie múzických umění v Praze, Divadelní fakulta (DAMU)

DAMU se nachází v Karlově ulici 26, která spojuje Karlův most a Staroměstské náměstí. Najdete zde PQ Studio: Workshopy a masterclasses a PQ Studio: Festival. V prostorách budovy se nachází i kavárna Kafé DAMU.

Dostanete se sem tramvají č. 2, 17, 18 a noční tramvají 93 na zastávku Staroměstskou. Nebo zelenou linkou metra na zastávku Staroměstská. Odtud kolem Městské knihovny dojdete za 5 minut k budově.

Nádraží Praha Bubny

Nádraží Praha – Bubny na Praze 7 je jednou z největších stanic v Praze. Na nádraží už nejezdí žádné vlaky, ani přímá městská doprava, ale dostanete se sem pěšky ze stanice metra Vltavská nebo Nádraží Holešovice.

V rámci letošního PQ zde najdete uvítací centrum pro diváky studentské výstavy Waltz2019 z Nizozemska. Waltz2019 – nizozemský projekt násobí zkušenosti z reálného světa prostřednictvím umění pomalého cestování, laskavé pohostinnosti a rituálů; představuje činy a věci, které v iluzorním či zinscenovaném světě nemají žádný význam, protože jsou vždy reálné.

Skautský institut

Čeští skauti vytvořili uprostřed rušného a turisticky navštěvovaného centra Prahy klidné a výjimečné místo, které určitě stojí za návštěvu.

Skautský institut po dobu PQ slouží jako lokace PQ Studio: Festival pro venkovní promítání a jako lokace finské výstavy Robot Loves: A Little Bit Closer. Podívat se můžete na filmy ze sedmdesátých let – Případ pro začínajícícho kata Pavla Juřáčka a film Karla Kachyni Ucho.

Holešovická šachta

Holešovická šachta je prostorem pro kreativitu, kulturu, komunitní život a vše, co zahrnuje umění či sport. Na PQ 2019 zde naleznete část Výstavy zemí a regionů z Finska s názvem No Doubt a Suck My Chair.

Slovanský ostrov

Slovanský ostrov (nebo Žofín) je ostrov na řece Vltavě v Praze. Nachází se na pravém břehu Nového Města, vedle Masarykova nábřeží, mezi Národním divadlem a Jiráskovým náměstím. Na ostrov se dostanete buď přes tramvajovou zastávkou Újezd nebo Národním divadlem.

Během PQ 2019 zde můžete zažít unikátní závod na lodičkách okolo Střeleckého ostrova. Vytvořte posádku po dvou až čtyřech závodnících a zaveslujte si o skvělé ceny. Nesoutěživé tipy si můžou na loďce nebo šlapadle projet  vltavské vody a kochat se výhledy na Pražský hrad a pražská nábřeží. K létu přeci voda patří, a to i ve městě!

Containall

Containall ve Stromovce je letní kulturní centrum. Najít zde můžete část finské výstavy s názvem Acts of Care a PQ Studio #Chill zde představí koncert mezi stromy. Pár kroků od Výstaviště  si pod širým nebem mezi stromy můžete poslechnout skvělý koncert, dát si drink a zahrát si plážový volejbal, ping-pong nebo pétanque.

Náměstí Jana Palacha

Pokud přejíždíte z Výstaviště do centra, budete pravděpodobně jezdit tramvají č. 17. Pokud vystoupíte na zastávce Staroměstská, octnete se na náměstí Jana Palacha. Náměstí Jana Palacha se nachází na břehu Vltavy na Starém Městě v Praze. Náměstí lemují čtyři významné budovy a instituce: koncertní sál Rudolfinum, Uměleckoprůmyslové muzeum, Filozofická fakulta UK a Akademie múzických umění a designu. Západní strana náměstí se otevírá na most Mánes a Vltavu, na druhé straně park Klárov. Uprostřed náměstí je malý park se sochou Antonína Dvořáka.

Náměstí slouží jako místo pro představení PQ Studio: Festival Push, push baby! a Conexiones Blandas.

V Kotcích (ulice)

Ulice V Kotcích na Starém Městě v Praze spojuje Uhelný trh a Melantrichovu ulici. Název je odvozen od tržních krámků zvaných kotce, které byly ve velké trojlodní tržní hale postavené kolem roku 1362. V letech 1739-1783 tu hrálo Divadlo v Kotcích, první kamenné divadlo a současně druhá operní scéna v Praze. V roce 2007 městská část Praha 1 provedla renovaci ulice, kde byla obnovena dlažba, osvětlení a zeleň.

V rámci PQ se zde představí performance Victory, Painted Skin Return a La Petite Allumette.

Divadlo X10

V podzemí někdejšího Domu uměleckého průmyslu na Národní třídě v Praze vzniká nová a z části znovunalezená multižánrová scéna, kde se setkávají tvůrčí osobnosti různých oborů a společně objevují nové možnosti svobodného uměleckého vyjádření. Nekonvenční a experimentální prostor industriálního vzhledu láká nezávislá divadla, filmaře, hudebníky, designéry i výtvarníky, ale především občansky odpovědné jedince, kteří se nebrání otevřenému dialogu a sebereflexi společnosti. Rozsáhlý výstavní sál s patrovým ochozem tak nyní slouží různým kulturním subjektům i vzdělávacím institucím, které zde realizují moderované debaty či přednášky pro odbornou i laickou veřejnost.

X10 hostí performance PQ Studio: Festival.

Jízdenky na městskou hromadnou dopravu.

Na tramvaj či metro platí stejné jízdenky. Zakoupit si je můžete v automatech na jízdenky ve stanicích metra nebo na tramvajových zastávkách, či v trafikách. Je možné zakoupit si i SMS jízdenku a nově jde koupit jízdenky ve vybraných tramvajích skrze automat na platební karty.
Všechny informace o cenách a typech jízdenek najdete tady.