PQ dětem a školám

Divadelní scéna je obestřená tajemným kouzlem: věci ožívají a promlouvají, čas se zastavuje i zrychluje, zjevuje se neviditelné a hmota mizí. Program pro rodiny s dětmi vám umožní vstoupit do zákulisí výstav Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru a ochutnat nevšední divadelní zázraky.

KREATIVNÍ PROJEKT
kurátoři: Ondřej Horák a Jiří Raiterman (Máš umělecké střevo?)
6.-16. června
Křižikův pavilon C

 

PQ dětem

 

PQ dětem nabízí všem návštěvníkům interaktivní prostor, který je součástí PQ. Je umístěn v jedné z hal obklopujících Křižíkovu fontánu a tvoří ho šest boxů vzájemně propojených tunely, které pojednali přizvaní umělci nebo organizace. Vzniká tak jakýsi labyrint s několika „zázračnými“ zastávkami. Jejich podobu mají na starosti přizvaní umělci: Markéta Hlinovská se ve své tvorbě nejčastěji inspiruje světem zvířat, Tereza Damcová je multimediální umělkyně, která propojuje zvukové a výtvarné instalace, třetím umělcem je výtvarník Kakalík, autor komiksů a hodně vtipných animovaných filmů. Další boxy hravě vyplňuje společnost Lego® svou stavebnicí, ze které si děti mohou na místě vytvořit vlastní „legomozaiku“, a také Česká televize se svým virtuálním studiem, kde představí triky s klíčovacím pozadím. Na tyto objekty a jejich obsahové ztvárnění navazuje část určená pro workshopy, setkání a umělecké dílny. Připravujeme workshop se slavnou britskou ilustrátorkou Olivií Lomenech Gillovou, známou svými ilustracemi pro J.K. Rowlingovou nebo animátorský kurs, ve kterém si natočíte vlastní lego film s Aeroškolou.

Víkendové workshopy jsou určené především dětem, ale také široké veřejnosti.
Kapacita workshopů je omezena – nutná rezervace na GoOut!

Workshop s ilustrátorkou Olivií Lomenech Gill

8. června, 10:00 – 12:00 / určeno dětem 6 – 10 let / rezervace
8. června, 14:00 – 16:00 / určeno dětem 11 – 15 let / rezervace

Světoznámá ilustrátorka Olivia Lomenech Gill,  jež se proslavila vizuální stránkou knihy Fantastická zvířata a kde je najít od J. K. Rowlingové ze světa Harryho Pottera, si připravila program speciálně pro PQ 2019. Účastníci workshopu budou mít šanci se nejen poznat se samotnou umělkyní, ale především společně s ní pracovat na vlastním úkolu a u toho se skvěle pobavit! Je určen dětem 6 – 10 let (dopoledne) a 11–15 let (odpoledne).

POZOR! – workshop probíhá v angličtině, za podpory českých lektorů.

Workshop s Aeroškolou a LEGO®

9. června, 11:00 – 12:00 – kapacita 15 osob / rezervace
9. června, 12:00 – 13:00 – kapacita 15 osob / rezervace
9. června, 14:00 – 15:00 – kapacita 15 osob / rezervace
9. června, 15:00 – 16:00 – kapacita 15 osob / rezervace
15. června, 14:00 – 15:00 – kapacita 15 osob / rezervace
15. června, 15:00 – 16:00 – kapacita 15 osob / rezervace

Workshop věnovaný animaci: každý z účastníků si natočí za pomoci lektorů z Aeroškoly vlastní krátký film – k dispozici bude mít stavebnice LEGO® a svoji neomezenou fantazii!

Workshop pro rodiče a děti s Máš umělecké střevo?

16. června, 10:00 – 12:00 / rezervace
16. června, 14:00 – 16:00 / rezervace

Otevřená dílna pro děti 3-6 let (dopoledne) a 6-12 let (odpoledne). Workshop se skládá ze tří aktivit, které si mohou děti v doprovodu rodičů užít v délce podle svého zájmu. Hned po vstupu do ateliéru je čeká dobrodružná cesta labyrintem na téma Zažij zázrak. Z labyrintu vystoupí přímo do ateliéru, kde bude prostor pro hru a tvoření. Zde si mohou postavit minilabyrint pro vlastní vymyšlené postavy, se kterými se “rozeběhnou” zažít náhodně vzniklé příběhy.

 

PQ školám

 

Od ledna do května probíhala soutěž pro žáky a studenty mateřských, základních a středních škol nazvaná Vytvoř zázrak ve 27 000 cm3! Podmínkou bylo vytvořit zázrak v krychli velikosti 30x30x30 centimetrů. Všechny vytvořené modely budou vystaveny v rámci PQ. Vítězný projekt, který vybrala mezinárodní porota tvořená scénografy, výtvarníky a pedagogy, je realizován jako skutečná scéna a přístupný po celou dobu trvání Pražského Quadriennale!

Každý den nabízíme programy pro školní nebo organizované skupiny. Programy probíhají především v dopoledním čase, ale je možné si objednat program i v pozdějším termínu. Nabízíme tři druhy programů: pro nejmenší děti (mateřské školy, I. stupeň ZŠ), základní školy (II. stupeň ZŠ) a střední školy. Programy nabízíme v několika časových variantách: 60, 90 a 120 minut. Součástí programu je také prohlídka vybraných expozic PQ. Programy je nutné si s předstihem rezervovat, maximální kapacita je 30 žáků.

Detailní informace najdete na www.pqskolam.cz.