Studentská výstava

Studentská výstava nám umožní nahlédnout pod pokličku bezmezné představivosti mladých a kreativních umělců. Představí nám jedny z nejinspirativnějších scénografických nápadů, které by jinak možná zůstaly ležet v šuplících svých tvůrců, aniž by se dočkaly realizace nebo by na nich spočinul něčí zrak. Začátečnické utopické skici, nápady a objekty nejenže přinášejí nové perspektivy a inspirují, ale často se také stávají základem významných budoucích scénografických děl.

SOUTĚŽNÍ VÝSTAVA
6.–16.  června
Levé křídlo Průmyslového paláce  

Představivost je spojnicí k nekonečnu možností, základním stavebním kamenem, na němž vyrůstá skutečné tvůrčí porozumění. Je bránou vedoucí na místo, na němž můžeme snít o nových světech, vymýšlet vesmíry s vlastními zákony a utopickými pravidly. Tyto světy zhmotňujeme z nutkavé potřeby podělit se o své nápady s ostatními, nebo je naopak tajíme, máme-li pocit, že nezapadají do škatulek současné produkce. Výstava nabídne kresby, poznámky, modely i hledání hlubších významů a umožní nahlédnout do vzdálených koutů úžasných vnitřních světů.

Česká reprezentace
Praha není Česko
Projekt Praha není Česko se skládá ze šesti zážitkových výletů založených na smyslovém a fyzickém prožitku vybrané lokality. Svou koncepcí reaguje na odtrženost lokálních center a jejich obyvatel od hlavního města. Cílem výletů tvořících jádro celkové expozice vystavěné na performativním jednání svých aktérů, je představit scénografii coby různá teatralizovaná prostředí.
Kurátor kolektiv INTELEKTRURÁLNĚ

 

 

Studentské výstavy