Doprava

Nejste z Prahy a chystáte se na Quadriennale přijet autobusem nebo vlakem? Máme pro vás pár tipů, jak se ze zastávky dostat přímo do centra dění.


Přijedu autobusem 

Pokud do Prahy přijíždíte autobusem, pravděpodobně přijedete na Autobusové nádraží Florenc nebo na zastávku Na Knížecí. Z obou dvou nádraží se pohodlně dostanete přímo na Quadriennale.

Pokud přijíždíte na Florenc, můžete metrem červené linky C dojet na zastávku Nádraží Holešovice a odtud dojít na Výstaviště pěšky nebo tramvají. Případně můžete jít pěšky, přes Hlávkův most až do Holešovic. Procházka přes řeku má přibližně 2km a zabere Vám asi 25 minut.

Ze zastávky Na Knížecí se na Výstaviště dostanete přímou tramvají číslo 12, ta Vás vezme přes Malou Stranu a Letnou až do centra dění PQ. Cesta trvá 35 minut.

Přijedu vlakem

Pokud se do Prahy chystáte vlakem, doporučujeme vystoupit na Hlavním nádraží. Odtud se do Holešovic dostanete za pár minut červenou linkou metra C. Případně, pokud je to po trase vlaku, můžete vystoupit na vlakové zastávce Nádraží Holešovice. Odtud na Výstaviště dojdete pěšky, nebo dojedete tramvají č. 6, 12 a 17.

Jízdenky na městskou hromadnou dopravu

Na tramvaj či metro platí stejné jízdenky. Zakoupit si je můžete v automatech na jízdenky ve stanicích metra nebo na tramvajových zastávkách, či v trafikách. Je možné zakoupit si i SMS jízdenku a nově jde koupit jízdenky i ve všech tramvajích skrze automat na platební karty.
Všechny informace o cenách a typech jízdenek najdete tady.