Sekce pro novináře

Sekce pro novináře

Vydané tiskové zprávy jsou zasílány pravidelně newsletterem, nebo je můžete stáhnout na této stránce.

K odběru tiskových zpráv se můžete přihlásit zde nebo na emailové adrese press@pq.cz, kde si zároveň můžete zažádat o jakékoliv snímky k PQ ve vysokém rozlišení.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

e-mail: press@pq.cz
telefon: +420 224 809 102

Tiskové zprávy

Pražské Quadriennale 2019 se po 12 letech vrátí na Výstaviště

17. 10. 2017

Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019 v areálu pražského Výstaviště, kam se vrátí po 12 letech. Již první ročník PQ v roce 1967 proběhl na tomto místě v dnes již neexistujícím Bruselském pavilonu. PQ, které dlouhodobě mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem, nabídne v roce 2019 tři soutěžní kategorie: Výstavu zemí a regionů, Výstavu divadelní architektury a prostoru a Studentskou výstavu. Opět bude vlastní expozicí zastoupená i česká scénografie, o její podobě rozhodne výběrové řízení Ministerstva kultury ČR. Více informací na www.pq.cz.

Číst článek

Pražské Quadrenniale - světová výstava divadla a scénografie - slaví 50 let

20. 8. 2017

Jedna z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních přehlídek - Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru - slaví jubilejních 50 let od svého vzniku. Pro své příznivce připravuje na podzim desítky akcí a setkání, které vyvrcholí během sympozia Porézní hranice (12. – 14. října 2017) v prostoru Federálního shromáždění. Více informací najdete na www.pq.cz.

Číst článek