Sekce pro novináře

Sekce pro novináře

Vydané tiskové zprávy jsou zasílány pravidelně newsletterem, nebo je můžete stáhnout na této stránce.

K odběru tiskových zpráv se můžete přihlásit zde nebo na emailové adrese press@pq.cz, kde si zároveň můžete zažádat o jakékoliv snímky k PQ ve vysokém rozlišení.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

e-mail: press@pq.cz
telefon: +420 224 809 102

Tiskové zprávy

Pražské Quadriennale 2019 se po 12 letech vrátí na Výstaviště

17. 10. 2017

Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019 v areálu pražského Výstaviště, kam se vrátí po 12 letech. Již první ročník PQ v roce 1967 proběhl na tomto místě v dnes již neexistujícím Bruselském pavilonu. PQ, které dlouhodobě mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem, nabídne v roce 2019 tři soutěžní kategorie: Výstavu zemí a regionů, Výstavu divadelní architektury a prostoru a Studentskou výstavu. Opět bude vlastní expozicí zastoupená i česká scénografie, o její podobě rozhodne výběrové řízení Ministerstva kultury ČR. Více informací na www.pq.cz.

Číst článek

PQ slaví 50 let: Co si nenechat ujít z programu sympozia Porézní hranice

7. 10. 2017

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru slaví 50 let od svého založení v roce 1967. Oslavy vyvrcholí již tento týden, od 12. října do 14. října 2017, sympoziem Porézní hranice v Nové budově Národního muzea (bývalý prostor Federálního shromáždění). Na tři dny se stane místem setkání kurátorů, scénografů, pedagogů a studentů. Mezi nejzajímavějšími programovými tipy pro veřejnost najdete přednášky nejvýznamnějších mluvčí z oboru scénografie, komentovanou prohlídku po Nové budově Národního muzea s důrazem na architekturu prostoru nebo performance ve Veletržním paláci, která rozhýbe instalaci Aj Wej-weje. Více informací na www.pq.cz.

Číst článek

Pražské Quadrenniale - světová výstava divadla a scénografie - slaví 50 let

20. 8. 2017

Jedna z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních přehlídek - Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru - slaví jubilejních 50 let od svého vzniku. Pro své příznivce připravuje na podzim desítky akcí a setkání, které vyvrcholí během sympozia Porézní hranice (12. – 14. října 2017) v prostoru Federálního shromáždění. Více informací najdete na www.pq.cz.

Číst článek

Jaká bude podoba české expozice na Pražském Quadriennale 2019?

5. 6. 2017

Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019. O české účasti a podobě expozic rozhodne výběrové řízení, které bylo vyhlášeno Ministerstvem kultury ČR. Tematické okruhy, kterými by se umělci měli inspirovat, jsou Imaginace, Proměny a Reflexe. Součástí PQ 2019 budou tři soutěžní výstavy: Výstava zemí a regionů, Výstava divadelní architektury a prostoru a Studentská výstava. Zájemci mohou přihlásit projekt zahrnující všechny tři výstavy, anebo připravit návrh pouze pro jednu či dvě z nich. Termín pro podávání přihlášek do výběrového řízení je 31. října 2017. Více informací na www.pq.cz.

Číst článek

14. ročník Pražského Quadriennale oficiálně vyhlášen

5. 6. 2017

Jedna z nejvýznamnějších událostí české kultury, která již od roku 1967 mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem, bude slavnostně zahájena 5. června 2019. Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019. Tematické okruhy jsou Imaginace, Proměny a Reflexe. Součástí PQ 2019 budou tři soutěžní výstavy: Výstava zemí a regionů, Výstava divadelní architektury a prostoru – Naše divadlo světa a Studentská výstava. Podobu české expozice určí výběrové řízení, které bylo vyhlášeno Ministerstvem kultury ČR. Termín pro podávání přihlášek do výběrového řízení na projekty české expozice je stanoven na 31. října 2017. Více informací na www.pq.cz.

Číst článek