Sekce pro novináře

Sekce pro novináře

Vydané tiskové zprávy jsou zasílány pravidelně newsletterem, nebo je můžete stáhnout na této stránce.

K odběru tiskových zpráv se můžete přihlásit zde nebo na emailové adrese press@pq.cz, kde si zároveň můžete zažádat o jakékoliv snímky k PQ ve vysokém rozlišení.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

e-mail: press@pq.cz
telefon: +420 224 809 102

Tiskové zprávy

Jaká bude podoba české expozice na Pražském Quadriennale 2019?

5. 6. 2017

Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019. O české účasti a podobě expozic rozhodne výběrové řízení, které bylo vyhlášeno Ministerstvem kultury ČR. Tematické okruhy, kterými by se umělci měli inspirovat, jsou Imaginace, Proměny a Reflexe. Součástí PQ 2019 budou tři soutěžní výstavy: Výstava zemí a regionů, Výstava divadelní architektury a prostoru a Studentská výstava. Zájemci mohou přihlásit projekt zahrnující všechny tři výstavy, anebo připravit návrh pouze pro jednu či dvě z nich. Termín pro podávání přihlášek do výběrového řízení je 31. října 2017. Více informací na www.pq.cz.

Číst článek

14. ročník Pražského Quadriennale oficiálně vyhlášen

5. 6. 2017

Jedna z nejvýznamnějších událostí české kultury, která již od roku 1967 mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem, bude slavnostně zahájena 5. června 2019. Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019. Tematické okruhy jsou Imaginace, Proměny a Reflexe. Součástí PQ 2019 budou tři soutěžní výstavy: Výstava zemí a regionů, Výstava divadelní architektury a prostoru – Naše divadlo světa a Studentská výstava. Podobu české expozice určí výběrové řízení, které bylo vyhlášeno Ministerstvem kultury ČR. Termín pro podávání přihlášek do výběrového řízení na projekty české expozice je stanoven na 31. října 2017. Více informací na www.pq.cz.

Číst článek